شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:13 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648070
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛

برپایی مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی

برپایی مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی
وحیدپورمردان گفت: برنامه های آموزشی رفتار شناسی و دوری از زیستگاه گاندو در روستاهای میزبان این گونه همچنان در حال اجراست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: رفتارهای تهاجمی و پر خطر گاندو در فصل زاد و ولد و افزایش حریم زیستی در زیستگاه های محدود منطقه، موجب برخورد تمساح ها برای افزایش قلمرو و پراکندگی این گونه در پهنه وسیع تری از قبل شده و این موضوع موجب ایجاد خطر برای اهالی و بومیان روستاهای میزبان گاندو شده است.

وی افزود: آموزش جوامع محلی در محل و آموزش رفتارها گاندو و نحوه برخورد با این موضوع و عدم نزدیکی به زیستگاه این گونه از قبیل آبگیرها، برکه ها و رودخانه ها از جمله اقدامات آموزشی تیم های کارشناسی و محیط بان مستقر در منطقه است.

پورمردان اضافه کرد: دیدار با بزرگان و ریش سفیدان، معلمان، متولیان امر آموزش و ارائه مطالب آموزشی از این طریق و بهره گیری از ظرفیت های امامان جمعه و جماعت و برگزاری کلاس های آموزشی در محل مدارس، مساجد و حتی کنار رودخانه ها و کوچه های روستاهای میزبان گاندو به صورت شبانه روزی و بی وقفه در حال انجام است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1648070
ارسال نظر
نظرات