شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:49 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648088
رئیس کل دادگستری استان قزوین خبرداد؛

کاهش هزار نفری مددجویان زندانی در قزوین

کاهش هزار نفری مددجویان زندانی در قزوین
حجت‌الاسلام قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در طول سه سال اخیر شاهد کاهش هزار نفری جمعیت مددجویان در زندان‌های استان بوده‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، حجت‌الاسلام قدرتی امروز(چهارشنبه) در آئین تکریم و معارفه مدیرکل زندان‌های استان از الکترونیکی شدن فرآیند ملاقات زندانیان خبر داد و گفت: دستگاه قضایی استان در راستای گسترش فعالیت‌های الکترونیکی اقدامات ارزنده‌ای انجام داده است.

مقام ارشد قضایی استان، دستاورد الکترونیکی شدن را بسیار با ارزش دانست و افزود: این اتفاق می‌تواند هم برای خانواده‌های زندانیان و هم کارکنان زندان‌ها مفید و موثر باشد.

وی در ادامه گفت: در جوامعی که ارزش‌های اخلاقی و انسانی و دینی کمرنگ شود محاکم و زندان‌ها شلوغ خواهند شد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: متاسفانه در جامعه امروز برخی افراد به بهانه آزادی قصد بر هم زدن هنجارها را دارند. به گفته قدرتی؛ در طول سه سال اخیر شاهد کاهش هزار نفری جمعیت مددجویان در زندان‌های استان بوده‌ایم.

باید فضای زندان‌ها اصلاح و ترمیم شود

در ادامه این مراسم معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: هر جامعه متمدن و مترقی نیازمند قانون و نظم است و مهمترین پشتوانه اجرای قانون در یک جامعه ضمانت کیفری است و اجرای قانون تنها در سایه اقتدار قوانین کیفری محقق خواهد شد.

حجتی‌پور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ترمیم فضای زندان‌ها گفت: زندان‌ها باید شرایطی داشته باشند تا زندانیان در دوران محکومیت ضمن اصلاح از آموزش‌های اخلاقی و دینی بهره‌مند شوند.

وی افزود: متاسفانه فضای زندان‌ها خود زمینه ساز انحراف افراد شده است و باید فضای زندان‌ها اصلاح و ترمیم شود.

حجتی‌پو،ر آموزش هدف محور در زندان‌ها را یکی از اقدامات بسیار سازنده در فضای زندان‌ها دانست و عنوان کرد: ضمن اینکه زندان‌ها باید فضای امن برای اصلاح باشد باید آموزش‌های مناسب به زندانیان ارائه شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان زندان‌ها گفت: آموزش قرآن و اجرای فریضه نماز و همچنین آموزش سبک زندگی در زندان‌ها از برنامه ریزی‌های دستگاه قضا برای مددجویان است.

این مقام مسئول بیان کرد: انتظار می‌رود نهادهای فرهنگی از قبیل دانشگاه‌ها نیز در راستای آموزش‌های فرهنگی در کنار سازمان زندان‌ها حضور داشته باشند.

وی همچنین دادرسی الکترونیکی و ملاقات الکترونیکی را اقدامی باارزش و بسیار سودمند دانست.

گفتنی است؛ طی این مراسم از زحمات محمد علی محمدی تقدیر و حمید رضا جهانگیری زرگانی به سمت جدید مدیرکل زندان‌های استان قزوین معرفی شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1648088
ارسال نظر
نظرات