شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648105
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

طرح سه فوریتی در واکنش به فعالسازی مکانیسم ماشه آماده شده است/ دولت قاطعیت نشان دهد

طرح سه فوریتی در واکنش به فعالسازی مکانیسم ماشه آماده شده است/ دولت قاطعیت نشان دهد
حجت‌الاسلام سلیمی گفت: یک طرح سه فوریتی در واکنش به فعالسازی مکانیسم ماشه آماده شده است و به‌محض اینکه این اتفاق بیفتد فوراً دولت را ملزم به خروج از برجام خواهیم کرد و صنعت هسته‌ای باید به نقطه اول و قبل از برجام برگردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در رابطه با اقدام متقابل ایران در واکنش به فعال‌سازی احتمالی مکانیسم ماشه گفت: در مجلس یک طرح سه فوریتی آماده‌شده است و به‌محض اینکه این اتفاق بیفتد فوراً دولت را ملزم به خروج از برجام خواهیم کرد و صنعت هسته‌ای باید به نقطه اول و قبل از برجام برگردد.

وی با بیان اینکه تیم مذاکره‌کننده ضعیف عمل کرد و برجام به نحوی تنظیم شد که این اتفاقات افتاد، تصریح کرد: آقای روحانی می‌گفتند خداحافظ تحریم و عنوان کردند که آمریکا نمی‌تواند کاری بکند و تحریم‌ها را برگرداند اما آمریکا از برجام خارج شد و تحریم‌ها برگشت، ایشان قبل از برجام می‌گفتند تمام تحریم‌ها بالمره لغو خواهد شد اما حالا می‌بینیم این مرده برجام شفا نداد بلکه تعفن آن بیشتر اذیت کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت باید قطعاً و باید قاطعیت اعلام کند و پیام بدهد که در صورت فعال‌سازی مکانیسم ماشه ما سریع به قبل از برجام برمی‌گردیم اما آقای ترامپ چون می‌داند که این دولت منتظر انتخابات آمریکا است لذا هر کاری که می‌خواهد انجام می‌دهد و دولت هم فقط نشسته است و تماشا می‌کند.

سلیمی ضمن انتقاد از مواضع ضدونقیض اروپایی‌ها افزود: تعجب‌آور است که اروپایی‌ها ازیک‌طرف به دنبال نگه‌داشتن ما در برجام هستند و از طرفی در بحث بازکردن کانال‌های مالی کاملاً تابع آمریکا، سه کشور اروپایی هم که روز گذشته بیانیه دادند خیلی جسارت و پررویی عجیبی داشتند که مدعی شدند ما به تعهدات خود عمل کرده و کانال اینستکس را فعال کرده‌ایم ولی این کانال هم یک حرف توخالی است و خروجی عملی نداشته است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور پیروزی شنبه و یکشنبه را تبریک می‌گویند اما آقای روحانی اگر ترامپ خارج نشده بود چه؟ البته این هم کار خدا بود که در پیشبرد برخی از اهدافش با مشکل مواجه شود والا متن برجام افتضاح است و تاریخ قضاوت خواهد کرد که این برجام چقدر افتضاح به بار آورد و تیم مذاکره‌کننده چقدر ضعیف عمل کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1648105
ارسال نظر
نظرات