شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 13:23 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648134
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

تخصیص بیش از یک میلیارد تومان اعتبار برای تهیه اقلام بهداشتی در مدارس

تخصیص بیش از یک میلیارد تومان اعتبار برای تهیه اقلام بهداشتی در مدارس
گلدانی مقدم گفت: در سال تحصیلی 98-99 یک میلیارد و 16 میلیون تومان اعتبار برای تهیه اقلام بهداشتی به مدارس خراسان جنوبی تخصیص داده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی گلدانی‌مقدم معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: در سال تحصیلی 98-99 یک میلیارد و 16 میلیون تومان اعتبار برای تهیه اقلام بهداشتی به مدارس استان داده شده است.

وی با بیان این‌که درصدی از اعتبارات اردیبهشت ماه سال جاری به مدارس داده شده و مدارس قبل از آغازسال 99 نیز اعتبار داشتند، افزود: از مجموع مبلغ اعتبار اختصاص داده شده 900 میلیون تومان به حساب مدارس کم برخوردار، مناطق روستایی و عشایری استان واریز شده است.
 
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال جاری 22 هزار لیتر صابون مایع در مدارس کم برخوردار استان توزیع شده است.
 
گلدانی مقدم عنوان کرد: مدارس استان با توجه به سرانه اعتباری که از گذشته داشته‌اند موظف به تهیه وایتکس و محلول‌های ضدعفونی کننده دست بودند.
 
وی از واریز 500 میلیون تومان اعتبار طی دو روز گذشته به حساب مدارس کم برخوردار استان خبر داد و گفت: 120 میلیون تومان اعتبار برای مرمت سرویس‌های بهداشتی که از سال گذشته نمیه تمام مانده بود هزینه می‌شود.
 
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: 200 میلیون تومان اعتبار برای تهیه مواد ضدعفونی کننده سطوح و کف و مواد الکلی برای ضدعفونی دست در نظر گرفته شده که تا اواسط مهرماه به حساب مدارس کم برخوردار واریز خواهد شد.
 
گلدانی‌مقدم بیان کرد: استانداری خراسان‌جنوبی نیز قول خرید 200 هزار عدد ماسک برای توزیع در مدارس کم برخوردار استان را به آموزش و پرورش داده است.
 
وی به ضدعفونی مرتب مدارس استان به ویژه مدارس دو نوبته اشاره کرد و افزود: نظارت بر ضدعفونی مدارس توسط مراکز بهداشت و درمان شهرستان‌ها و آموزش و پرورش انجام می‌شود.
 
اجرای طرح کوچ در مدارس خراسان‌جنوبی
 
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اجرای طرح کوچ در مدارس استان خبر داد و گفت: این طرح با هدف کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان دختر و پسر دوره‌های مختلف تحصیلی در مدارس استان اجرا می‌شود.
 
گلدانی اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا و خانه نشینی دانش آموزان و تحرک کم برخی از کودکان و نوجوانان در سنین مدرسه دچار اضافه وزن و چاقی شدند از این رو پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان در تمامی مدارس استان اجرا می‌شود.
 
وی با بیان این‌که دبیران درس تربیت بدنی و مراقبین سلامت مدارس به عنوان مشاورین تخصصصی این طرح فعالیت خواهند داشت، افزود: آموزگاران در مدارس ابتدایی و دبیران در مدارس متوسطه مسئول سنجش توده بدنی شده‌اند.
 
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با توجه به شرایط خاص سال جاری اجرای این پروژه به ویژه در شرایط شیوع کرونا، مستلزم مشارکت و همکاری والدین و خانواده‌ها  با اولیای مدرسه است.
 
گلدانی مقدم خاطرنشان کرد: اندازه گیری قد، وزن و محاسبه شاخص توده بدنیBMi، ارائه مشاوره و توصیه‌های تغذیه‌ای و فعالیت بدنی توسط معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت از مهم‌ترین اقدامات اجرایی طرح  کوچ است.
 
وی با بیان این‌که طرح کوچ مهمترین برنامه تحولی حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان جنوبی در سال تحصیلی جاری است، بیان کرد: دستورالعمل اجرای برنامه‌های پروژه به شهرستان‌ها و مناطق استان ارسال شده است.
 
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان جنوبی اجرای طرح کوچ را مبتنی بر اساس و آموزه‌های سند تحول بنیادین دانست و افزود: با توجه به آثار منفی اضافه وزن و چاقی بر سلامت دانش‌آموزان، معاونت تربیت بدنی و سلامت به عنوان متولی سلامت دانش آموزان با تعریف پروژه کنترل وزن و چاقی تلاش می‌کند ضمن کنترل اضافه وزن دانش آموزان با ارائه مشاوره‌های علمی و کاربردی گام موثری در سلامت دانش‌آموزان بردارد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1648134
ارسال نظر
نظرات