شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:25 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648139
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبر داد؛

وجود بیش از ۱۴۰ هکتار گلخانه در استان همدان

وجود بیش از ۱۴۰ هکتار گلخانه در استان همدان
منصور رضوانی جلال گفت: هم‌اکنون بیش از ۱۴۰ هکتار گلخانه در استان همدان وجود دارند و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سعی در ایجاد ۵۰۰ هکتار گلخانه در استان داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منصور رضوانی جلال، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در حاشیه بازدید از طرح احداث مجتمع گلخانه‌ای روستای “علمدار ” نهاوند در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، گفت: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای ازجمله برنامه‌های جهاد کشاورزی در سطح استان همدان است و در این زمینه مطالعات زیادی انجام‌شده است.

وی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده طرح‌های گلخانه‌ای خوبی در استان در حال اجرا است که نمونه این طرح‌ها را در نهاوند می‌بینید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان افزود: مجتمع‌های گلخانه‌ای مانند طرح ۱۵ هکتاری روستای علمدار نهاوند زمینه‌ساز رونق تولید و ایجاد اشتغال هستند.

وی بیان داشت: در راستای کمک به این طرح‌ها آمادگی داریم و درصدد هستیم که سطح گلخانه‌های استان را گسترش دهیم.

رضوانی جلال افزود: در حال حاضر بیش ۱۴۰ هکتار گلخانه فعال در سطح استان وجود دارد و با اتمام طرح‌های نیمه کار این سطح افزایش خوبی خواهد یافت.

وی ادامه داد: برای احداث بیش از ۵۰۰ هکتار گلخانه و مجتمع گلخانه‌ای در سطح استان نیز برنامه داریم که این طرح‌ها یا در حال احداث هستند یا در مرحله شناسایی و مطالعه می‌باشند.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان افزود: این طرح‌ها پیشرفت‌های خوبی دارند و امیدواریم به‌زودی این طرح‌ها که به‌صورت شهرک گلخانه‌ای هستند به بهره‌برداری برسند و استان همدان را به‌عنوان یکی از استان‌های پیش رو در این بخش در کشور معرفی کنند.

سالانه بیش از ۴۵ هزار تن انواع محصولات گلخانه‌ای در استان همدان تولید می‌شود که با اتمام طرح‌های نیمه‌کاره این رقم افزایش می‌یابد و می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد اشتغال در استان باشد.

با توجه به کمبود منابع آب، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای یک ضرورت است و مسئولان نیز باید با حمایت‌های مختلف زمینه افزایش سطح زیر کشت این محصولات و کاهش مشکلات گلخانه داران را فراهم کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1648139
ارسال نظر
نظرات