شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:46 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648178
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین خبرداد؛

آمادگی قزوین در پاییز سخت کرونایی/ مردم عادی انگاری نکنند

آمادگی قزوین در پاییز سخت کرونایی/ مردم عادی انگاری نکنند
مهدیخانی گفت: استان قزوین در آماده باش پاییز سخت کرونایی به سر می‌برد و تنها راه رهایی از سختی‌های پیش رو رعایت تمام اصول بهداشتی از سوی مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قدرت اله مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: پس از کنترل بیماری کرونا در استان، در ماه‌های اردیبهشت و خرداد سال جاری، طبق پیش‌بینی‌های ستاد ملی و ستاد استانی پیشگیری از کرونا، پاییز سختی را خواهیم گذراند لذا باید همه دستگاه‌ها آمادگی حضور را داشته باشند.

 وی افزود: در جلسات استانی، تصمیماتی مبنی بر تهیه و ذخیره سازی ملزومات پیشگیری شامل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی اتخاذ شد و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را موظف کردیم برای رفع نیاز فضاهای آموزشی ذخیره سازی لازم را داشته باشند و در بحث دستگاه‌ها نیز باید همکاری لازم بین دستگاه‎های استان با ستاد پیشگیری از کرونا استان وجود داشته باشد.
 
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین تصریح کرد: اما آنچه مهم است اهمیت موضوع از سوی مردم است؛ لذا از هم استانی‌ها می خواهیم که خطر کرونا را عادی انگاری نکنند چرا که این بیماری هوشمند و بسیار پیچیده بوده و هر روز بخش بزرگی از جامعه جهانی و بالطبع کشور و استان ما را درگیر می‌کند.
 
بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه در برنامه کاری مدیریت بحران استان است

وی در ادامه گفت: اکنون با موج سخت‌تر و حادتری از شیوع بیماری نسبت به اوایل سال و آغاز شیوع بیماری کرونا در استان قزوین مواجه هستیم و همین امر نیاز استان را به الزامات پیشگیری از بیماری، تخت‌های بیمارستانی، امکانات تخت‌های ویژه، فضاهای نگهداری از بیماران و غیره بیشتر می‌کند.

مهدیخانی در خصوص آمادگی استان در بحث مقابله با کرونا عنوان کرد: در بحث آمادگی استان، بیمارستان صحرایی وجود دارد و طی جلسات گذشته پیش‌بینی شد که طبقه دوم منفی، بیمارستان بوعلی قزوین فضای مناسبی است که اگر وضعیت کرونا در استان قزوین بحرانی شود، با اضافه کردن ۷۰ تخت، بیماران در این فضا بستری شوند.

وی افزود: همچنین بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه که در برنامه کاری مدیریت بحران استان و دانشگاه علوم پزشکی قزوین بوده و در شهرستان‌ها نیز خوابگاه‌های دانشگاه‌ها پیش‌بینی شده و احتمال اینکه از فضاهای دیگری بجای خوابگاه‌ها استفاده کنیم نیز وجود دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اما هیچ یک از تلاش‌های ما مانند پیشگیری و جدی گرفتن موضوع از سوی مردم اهمیت ندارد.، انتخاب با مردم است که می‌توانند به عنوان سفیران سلامت، همه در کنار هم مراقبت‎های ویژه و اصول بهداشتی را رعایت نمایند چراکه در غیر این صورت در فصل پاییز و زمستان مشکلات زیادی متوجه استان خواهد بود که فقط دستگاه‌های دولتی را درگیر نمی‌کند بلکه قطعا مردم هم درگیر خواهند شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین در پایان گفت: از هم استانی‌ها می خواهیم که با رعایت پروتکل‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت کشور، با ستاد کرونا همکاری داشته باشند تا شاهد تردد مردم در بیمارستان‌ها نباشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1648178
ارسال نظر
نظرات