شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:46 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648179
فرمانده سپاه امام حسن(ع) قزوین:

حذف قرآن از کتب درسی با فرهنگ ایثار و شهادت همخوانی ندارد/ اجرای ۸۰ برنامه در هفته دفاع مقدس

حذف قرآن از کتب درسی با فرهنگ ایثار و شهادت همخوانی ندارد/ اجرای ۸۰ برنامه در هفته دفاع مقدس
حیدری گفت: حذف قرآن از کتاب درسی دانش‌آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس همخوانی ندارد، باید تلاش کرده و کمک نکنیم تا دانشگاه بزرگ دفاع مقدس که می‌تواند انسان‌های بزرگی را تربیت کند کمرنگ‌ شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ سرهنگ علیرضا حیدری در نشست خبری که امروز(پنج‌شنبه) به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن جلسات شهید حسن‌پور قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: خبرنگاران همواره در خط مقدم تهاجمات فرهنگی دشمن تلاش کرده و اثرگذار هستند و در هفته دفاع مقدس و سایر مناسبت‌ها نقش آفرین بوده و افکار جامعه را با نگاه معنوی خود اصلاح می‌کنند.

 وی افزود: اصحاب رسانه در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی حضور پیدا کرده و در مسیر بیان معضلات اجتماعی و انعکاس مشکلات تلاش می‌کنند.
 
فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) شهرستان قزوین تصریح کرد: در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس باید بیشتر در این گنجینه چاوش و جستجو کنیم و این فرهنگ را در بین مردم بسط و گسترش دهیم.
 
وی با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس عنوان کرد: ما باید دفاع مقدس را در عرصه‌های مختلف الگو و اسوه قرار دهیم که در این صورت بسیاری از مشکلات برطرف شده و معضلات موجود در بحث فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حل و فصل خواهد شد.
 
تثبیت اقتدار نظام از جمله دستاوردهای دفاع مقدس است
حیدری بیان کرد: تقویت اعتماد به نفس و خودباوری، تکیه بر توانمندی داخلی به ویژه توانایی جوانان، ابتکار عمل در ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز در کشور و خودکفایی در تهیه کالاها و تجهیزات اساسی در مقابل تحریم‌ها از جمله دستاوردهای دفاع مقدس است.
 
وی ابراز کرد: سیم خارداری که در جنگ تحمیلی استفاده می‌کردیم به نوعی وارداتی بود و توان تولید آن را نداشتیم؛ اما امروز توانستیم موشک‌های نقطه زن تولید کنیم که حاصل خودباوری و اعتماد به نفس و پای کار بودن جوانان است.
 
این مقام مسئول بیان کرد: فرهنگ دفاع مقدس باید به نسل چهارم انقلاب منتقل شود و یکی از موانعی که باعث شده نتوانیم این گنجینه بزرگ را در بین جوانان نشر دهیم کم‌کاری برخی مسئولان و اصحاب رسانه و فرماندهان سپاه است.
 
وی عنوان کرد: اکنون با وجود اینکه شرایط کشور نسبت به دوران جنگ تحمیلی بهتر شده اما در توزیع عادلانه کالا برنامه‌ریزی و مدیریت خوبی وجود ندارد لذا باید از دفاع مقدس الگوبرداری کنیم تا به نتیجه خوبی دست یابیم.
 
فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) شهرستان قزوین تصریح کرد: در این راستا باید اصحاب رسانه از همه مسئولان مطالبه گری کنند؛ زیرا در دوران جنگ با وجود شرایط سخت نارضایتی مردم را ندیدیم اما امروز به دلیل تحریم و مشکلات اقتصادی در بدنه مردم، نارضایتی نسبت به گرانی و عدم مهار قیمت‌ها دیده می‌شود.
 
تفکر بسیجی و نگاه جهادی تولید دفاع مقدس است
وی رشد باورهای دینی و معنوی را از دستاوردهای دفاع مقدس برشمرد و گفت: امروز در جامعه شاهد تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن هستیم که برای مقابله با آن باید جوانان خود را با شهدای دفاع مقدس آشنا کنیم و الگوسازی خوبی برای آنان داشته باشیم تا عمل به وصیت نامه شهدا را در زندگی خود به کار بگیرند.
 
حیدری بیان کرد: حذف قرآن از کتاب درسی دانش‌آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس همخوانی ندارد، باید تلاش کرده و کمک نکنیم تا دانشگاه بزرگ دفاع مقدس که می‌تواند انسان‌های بزرگی را تربیت کند کمرنگ‌تر شود.
 
این مقام مسئول عنوان کرد: تولد تفکر بسیجی و نگاه جهادی و انقلابی در عرصه‌های مختلف حاصل و تولید دفاع مقدس است؛ چراکه تفکر بسیجی عامل اصلی رفع مشکلات و موانع است.
 
حیدری تصریح کرد: تثبیت اقتدار نظام از جمله دستاوردهای دفاع مقدس است و ایران نقش مهمی در تامین امنیت منطقه دارد. امروز در سطح بین المللی ایران اسلامی جزو ۹ کشور برتر نظامی جهان است که همه این مباحث به برکت انقلاب، نظام و دفاع مقدس و ولایت پذیری و رهبری امام راحل ‌و رهبر معظم انقلاب است.
 
دفاع مقدس قدرت پوشالی امریکا را از بین برد
وی تصریح کرد: محور مقاومت و کشورهای اسلامی با الگو قرار دادن انقلاب در مقابل استکبار ایستادگی می‌کنند و در واقع دفاع مقدس قدرت پوشالی امریکا را از بین برد.
 
وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: به همین مناسبت در شهر قزوین برنامه‌های مختلفی با توجه به شرایط کرونایی برنامه‌ریزی شده است که در همه حوزه و پایگاه‌های مقاومت بسیج با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا خواهد شد.
 
حیدری عنوان کرد: در هفته دفاع مقدس بیش از ۸۰ برنامه در سطح شهر قزوین با شعار "ما قوی هستیم" اجرا خواهد شد؛ همچنین با ایجاد ۱۰۰ کانال در فضای مجازی در تلاشیم تا تولیداتی با محتوای دفاع مقدس در بین مردم نشر و گسترش دهیم.
 
وی بیان کرد: در هفته دفاع مقدس در کوچه‌هایی که شهید داریم حسینیه‌ای در فضای باز با مداحی و بیان سخنرانی با حضور خانواده شهدا دایر خواهد شد؛ همچنین ویزیت رایگان پزشکی در مناطق محروم، خاطره گویی و روایت گری دفاع مقدس، دیدار با خانواده شهدا، مسابقات فرهنگی و ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اخذ مجوز از ستاد استانی کرونا از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
 
این مقام مسئول در پایان گفت: امسال به دلیل شیوع کرونا نمایشگاه متمرکزی در حوزه دفاع مقدس نخواهیم داشت اما ۱۰۰ پایگاه مقاومت در سطح شهر داریم که هر کدام یک نمایشگاه دفاع مقدس مقابل پایگاه برگزار خواهند کرد.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1648179
ارسال نظر
نظرات