شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:39 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648204
گلایه‌های ملی‌پوش شیرجه؛

7 ماه است که هیچ درآمدی ندارم/ مسئولان، ورزشکاران آبی را دریابند

7 ماه است که هیچ درآمدی ندارم/ مسئولان، ورزشکاران آبی را دریابند
ملی‌پوش تبریزی شیرجه گفت: با شرایط کرونایی در شرایط سختی به سر می‌برد و 7 ماه است که هیچ دریافتی نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آناج؛ شرایط کرونایی شاید یکی از بدترین شرایطی است که بشر در طول حیات خود می‌توانست تجربه کند. استرس و اضطراب ناشی از این بیماری خطرناک عالم‌‌گیر از یک طرف و مشکلات اقتصادی آن از طرف دیگر، روزگار را به کام خیلی‌ها تلخ کرده است. 

با تأملی در مقوله ورزش قهرمانی می‌توان به این نتیجه رسید که رشته‌های آبی‌ بزرگترین قربانیان شرایط کرونایی هستند چراکه با تعطیلی استخرها، ورزش‌های آبی شامل شنا، شیرجه و واترپلو و نیز استخرداران و ناجیان غریق بیشترین آسیب را در این دوره متحمل شده‌اند.

مجتبی ولی‌پور یکی از ورزشکاران نام‌آشنا و پرافتخار استان آذربایجان‌شرقی در ورزش‌های آبی است که عناوین زیادی در رشته شیرجه دارد. قهرمان ملی‌پوش تبریزی‌ها تحت تاثیر شرایط کرونایی به سختی روزگار می‌گذارند و به شدت در تنگنای مالی قرار گرفته است. 

وقتی با ولی‌پور تماس گرفتیم تا جویای وضعیت‌اش باشیم، او ابتدا با اشاره به قهرمانی تیمش در لیگ برتر شیرجه کشور گفت: همانطور که می‌دانید لیگ برتر شیرجه در دو مرحله و بصورت دوره‌ای برگزار می‌شود که در فصل گذشته نیمه‌تمام ماند و تیم تبریز به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت.

وی افزود: در مرحله نخست من و یکی از اعضای تیم به دلیل بیماری حضور نداشتیم و در ادامه به تیم ملحق شدیم که توانستیم اختلاف بوجود آمده را جبران کنیم. در ادامه نیز مسابقات به دلیل شیوع کرونا تعطیل شد و دو تیمی که با امتیاز مشابه در صدر جدول قرار داشتند به عنوان قهرمان مشترک برگزیده و معرفی شدند.

ملی‌پوش شیرجه استان درباره نحوه برگزاری تمریناتش تشریح کرد: بعد از شیوع کرونا فقط تمرینات غیرآبی انجام می‌دهم و هیچ تمرین آبی نداشتم. در رشته شیرجه 70 درصد تمرینات در محیط خشک برگزار می‌شود و 30 درصد در محیط آبی. تمریناتی که در محیط خشک انجام می‌‌شود مشتمل بر بدنسازی و ترامپولین است و این تمرینات بخاطر این است که وقتی به آب می‌زنیم از نظر آمادگی جسمانی مشکلی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: در این 6، 7 ماه که استخرها و مسابقات تعطیل شده زیر نظر آقای شکور تمریناتم را برگزار کرده‌ام و مشکلم در آماده‌سازی همین تمرینات آبی است که امیدوارم بزودی مرتفع شود و برای کسب سهمیه المپیک تلاش کنم. هرچند معلوم نیست که با این شرایط مسابقه‌ای برگزار خواهد شد یا خیر؛ یا در صورت برگزاری المپیک، ورزش‌های آبی خواهد بود یا خیر. 

این شیرجه‌روی تبریزی با بیان مشکل استخدامش خاطرنشان کرد: حدود 2 و نیم سال است که برای استخدام از طریق وزارت ورزش اقدام کرده‌ام اما در این مدت هیچ پاسخی نگرفته‌ام. متاسفانه حتی بصورت قراردادی هم جذب نمی‌کنند. من بهترین ورزشکار ورزش‌های آبی کشور هستم و افتخاراتم در طول تاریخ فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو نظیر ندارد اما با این حال تاکنون حمایتی ندیده‌ام.

وی تأکید کرد: به عنوان یک ورزشکار شاید انتظاری نداشته باشم کمااینکه در دوران ورزش قهرمانی‌ام از یک ریال پول هم دم نزده‌ام ولی در این شرایط واقعا آسیب زیادی دیده‌ایم و امیدواریم به مشکلات ورزشکاران رشته‌های آبی رسیدگی شود. من فقط بخاطر خودم این صحبت‌ها را مطرح نمی‌کنم ولی برای ورزشکاری که عمر خود را روی این ورزش گذاشته است این وضعیت به هیچ عنوان قابل درک نیست و جنبه خوبی ندارد.

ولی‌پور با گلایه از اداره کل ورزش و جوانان استان گفت: قبلا که به مسابقات آسیایی اعزام می‌شدیم از طریق اداره ورزش و جوانان حقوقی برای ما در نظر گرفته بودند و بصورت ماهیانه واریز می‌شد اما در حال حاضر هیچ درآمدی ندارم. اخیراً جلسه‌ای برای رسیدگی به مشکل استخدامم برگزار و مکاتباتی نیز با وزارت ورزش و جوانان انجام شد ولی تا الان نتیجه‌ای نداشته است. 

دارنده مدال برنز شیرجه قهرمانی آسیا از بی‌توجهی مسئولان شهرداری تبریز نیز انتقاد کرده و متذکر شد: 7 سال با تیم شهرداری تبریز قرارداد داشتم که در این سال‌ها قهرمان بلامنازع شیرجه کشور بودیم و تیمی نتوانست به ما نزدیک شود اما بی‌مهری‌ها و بی‌توجهی‌هایی که از مسئولان شهرداری می‌بینم خیلی دلسرد کننده است و رسما سرخورده شدم.

وی اذعان داشت: من همنوعانی دارم که به اندازه یک سوم افتخاراتم افتخاری کسب نکرده‌اند اما وقتی می‌بینم که آن‌ها استخدام شده‌اند و من بیکار هستم واقعا ناراحت می‌شوم. بحث حسادت نیست چون معتقدم حق‌شان است اما تبعیضی که صورت می‌گیرد خواه یا ناخواه ناراحتی بوجود می‌آورد.

قهرمان شیرجه کشور در خاتمه ابراز داشت: امیدوارم که صدای ما را به گوش متولیان امر برسانید و ممنون هستیم که حداقل شما تماس گرفتید و پیگیر مشکلات‌مان شدید. به عنوان نماینده ورزشکاران رشته‌های آبی از پیگیری‌تان تشکر می‌کنم و همانطور که گفتم امیدوارم که مسئولان به داد ما برسند و دست‌مان را در این شرایط سخت بگیرند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1648204
ارسال نظر
نظرات