شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 18:55 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648219
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد

بهره‌برداری از بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی بهشهر

بهره‌برداری از بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی بهشهر
عباس موسوی از بهره‌برداری از بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی بهشهر خبر داد و گفت: این بیمارستان علاوه بر مردم بهشهر، به عنوان درگاه ورودی به زائران مشهد مقدس هم خدمات رسانی می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، سید عباس موسوی عصر امروز در مراسم افتتاح بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) بهشهر با بیان اینکه هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در دولت تدبیر و امید به ظرفیت‌های بیمارستانی مازندران اضافه شده است، گفت: ۷۷۰ تخت در دوران کرونا به بیمارستان‌های مازندران اضافه شده است.
 
وی با بیان اینکه بیمارستان خاتم النبیاء بهشهر با ظرفیت ۲۴۰ تخت بستری امروز به بهره برداری رسید، افزود: این بیمارستان علاوه بر مردم بهشهر، به عنوان درگاه ورودی به زائران مشهد مقدس هم خدمات رسانی می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در صورت موافقت و دستور رئیس جمهور به منظور اضافه شدن ۱۲۰ تخت دیگر در این بیمارستان، ظرفیت آن به ۳۶۰ تخت بیمارستانی می‌رسد.

این مسئول ادامه داد: عملیات اجرایی بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) سال ۸۷ در زمینی به مساحت ۲۷ هزار مترمربع و با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع در چهار طبقه شروع شد.

موسوی افزود: این بیمارستان دارای ۲۴۰ تختخواب در سه حوزه بستری ، پاراکلنیکی و کلنیک های تخصصی و ۲۱ تخت هم مربوط به بخش اورژانس شامل تخت های سرم تراپی ، اتاق عمل سرپایی و سی پی آر است و دارای بخش های تخصصی آندوسکوپی ، نوار قلب و مغز ، اکو کار دیو گرافی ، آندوسکوپی ، تست ورزش ، چشم پزشکی ، تصویر برداری ، آزمایشگاه ، اتاق عمل ، مراقبت های ویژه و یونیت زایمانی نیز می باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هزینه ساخت این بیمارستان را هم حدود ۸۷۲ میلیارد ریال اعلام کرد و  گفت :  طرح توسعه این بیمارستان با ۱۲۰ تختخواب نیز در دستور کار قرار گرفته است که با تکمیل آن ، بیمارستان می تواند پذیرای بیماران ارجاعی از سایر نقاط استان نیز باشد.

با بهره برداری از این بیمارستان آمار تخت های بیمارستانی مازندران به حدود پنج هزار دستگاه رسیده است.

گفتنی است همزمان با بیمارستان خاتم انبیاء شهرستان بهشهر به صورت ویدئو کنفرانسی با دستور رییس جمهوری ، هفت بیمارستان و مرکز درمانی دیگر در شهرهای تهران ، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی  ، کردستان ، اصفهان و گیلان با یک هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1648219
ارسال نظر
نظرات