شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:14 منتشر شده در مورخ: 1399/06/28 شناسه خبر: 1648300

تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک/ تهران قطب گردشگری می‌‌شود

تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک/ تهران قطب گردشگری می‌‌شود
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اهتمام مدیریت شهری جهت تبدیل پایتخت به قطب گردشگری گفت: در صورت تبدیل ملک با کاربری مسکونی به فرهنگی، عوارضی از مالک اخذ نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن خلیل‌آبادی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران درباره انتقادهای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از شهرداری تهران به دلیل همکاری نکردن در تبدیل خیابان نجات‌اللهی به بازار صنایع دستی، اظهار داشت: خیابان نجات‌اللهی سال گذشته تبدیل به گذر صنایع دستی شد و صحبت‌های وزیر صنایع دستی و گردشگری صحت ندارد و مورد تأیید ما نیست.

وی افزود: شهرداری تهران پس از تعریف این راسته به گذر فرهنگی حتی امتیازهایی برای مالکین مناطق مسکونی و مغازه‌داران در نظر گرفت از جمله اینکه اگر املاک مسکونی تبدیل به محل فعالیت حوزه گردشگری شود و به نوعی تغییر کاربری صورت گیرد عوارض از مالکان اخذ نمی‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بیان داشت:‌شهرداری منطقه در صورتی که مالک، ملک خود را تبدیل به محل نمایش تئاتر، کافه یا نمایشگاه کند، عوارض کاربری تجاری از آن اخذ نخواهد کرد.

خلیل آبادی بیان داشت:‌ البته اگر این اقدام صورت گیرد ولی پس از آن مشخص شود که سوء‌ استفاده صورت گرفته و ملک تبدیل به سوپرمارکت یا رستوران شده است برخورد های لازم صورت خواهد گرفت و حمایت‌های شهرداری در نگرفتن عوارض لغو می‌شود.

وی تأکید کرد:‌ نه تنها در راسته و گذر نجات‌اللهی بلکه در هر جای تهران شهرداری همکاری‌های لازم را با وزارت گردشگری انجام می‌دهد و حتی در زمینه حمایت از املاک میراثی نیز اقدامات لازم صورت می‌گیرد و همه توان خود را به کار می‌بریم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا تهران تبدیل به مقصد گردشگری شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس

https://www.dana.ir/1648300
ارسال نظر
نظرات