شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1399/06/28 شناسه خبر: 1648350
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

رزمایش کمک مومنانه یوم العباس الگوی کشور شد

رزمایش کمک مومنانه یوم العباس الگوی کشور شد
آیت‌الله شیخ علی خاتمی، نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: در رفع فتنه‌های 96 و 98 زنجان اول شد و در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم از جمله یوم‌العباس نیز الگوی کشور شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; آیت‌الله شیخ علی خاتمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان، اظهار داشت: پس از گذشت 28 هفته تعطیلی اولین نماز جمعه شهر زنجان امروز برگزار شد.

 
وی افزود: زنجان از نظر وضعیت ویروس کرونا،  گاهی نارنجی بود اما با توجه به شرایط و رعایت واجبات و مستحبات از سوی مقام معظم رهبری، نماز جمعه را برگزار نکردیم.
 
امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: در رفع فتنه‌های 96 و 98 زنجان اول شد و باید در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم از جمله یوم‌العباس هم باید زنجان رعایت بیشتری انجام می‌داد که خوشبختانه در این زمینه نیز الگو شدیم.
 
خطیب جمعه زنجان ادامه داد:  مردم زنجان نشان دادند که ولایت مدار بوده و یوم‌العباس با همه عظمتش با ابتکاری جدید و توزیع 110 هزار بسته معیشتی و بهداشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه برگزار شد.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه برخی هئیت‌های کوچک هم مشکلاتی در برگزاری داشتند، افزود: اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه محرم در زنجان بسیار بالا بود و مردم نشان دادند که به عنوان صاحبان اصلی انقلاب در مقابل نگرانی‌ها نیز اجازه نمی‌دهند، مشکلاتی به وجود آید.
 
آیت‌الله خاتمی گفت: خیرین، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سپاه استان زنجان، گروه‌های جهادی، ستاد اجرایی امام، بنیاد مستضعفین و مراکز نیکوکاری مساجد در رزمایش کمک مومنانه خدمات ارزشمندی را انجام دادند.
 
وی تصریح کرد: اول ماه صفر اهل بیت عصمت و طهارت (ع) وارد شام شدند که از اهمیت والایی در تاریخ اسلامی برخوردار است.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به نزدیک شدن به اربعین حسینی، ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند:" انقلاب سید الشهدا (ع) با انقلاب زینبی و زین‌العابدینی از 12 محرم آغاز شد.
 
آیت‌الله خاتمی بیان کرد: شهادت مظلومانه حضرت رقیه (س)، خطبه کوبنده حضرت زینب در قصر یزید و سخنرانی امام سجاد (ع) در مسجد جامع دمشق موجب شد تا یزید از خط خود عقب‌نشینی کرده و با افزایش نفرت مردم نسبت به یزید دستور داد تا اسرا به کوفه بازگردانده شوند.
 
وی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، افزود: حمله ددمنشانه صدام دیوانه به کشور ایران با حضور به موقع مردم خنثی شد، همانگونه که در 40 سال گذشته از همه ترفندها و توطئه‌ها علیه نظام اسلامی استفاده کرده بودند.
 
خطیب جمعه زنجان افزود: دشمن تصور می‌کرد مردم مجبور به عقب‌نشینی بوده و می‌توانند قدرت خود را مجددا در ایران تثبت ‌کنند اما به اهداف خود نرسیدند.
 
امام جمعه زنجان یادآور شد: تقدیم 200 هزار شهید در دوران دفاع مقدس نشان دهنده عظمت حضور مردم در این دوران است
 
امام جمعه زنجان عنوان کرد: رزمایش ذوالفقار پیام مهمی داشت و انصافا ثابت کرد که همانگونه که در 40 سال پیش امام راحل فرمودند نباید ارتش منحل شود و مقام معظم رهبری فرمودند ارتش شجره طیبه است، ارتش در این رزمایش ثابت کرد که ارتش شجره طیبه است.
 
وی گفت: این رزمایش که با مشارکت نیروی هوایی، یگان پهبادی و زمینی با فنآوری‌های پیشرفته برگزار شد، برای کشورهای ذره‌بینی کشورهای منطقه نیز پیام داشت.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1648350
ارسال نظر
نظرات