شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 09:26 منتشر شده در مورخ: 1399/06/29 شناسه خبر: 1648454
سرهنگ همه‌خانی مطرح کرد؛

علت وقوع ۴۵ درصد تصادفات در پایتخت/توصیه به رانندگان

علت وقوع ۴۵ درصد تصادفات در پایتخت/توصیه به رانندگان
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، گفت: حدود ۴۵ درصد از تصادفات در سطح شهر تهران مربوط به عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله طولی است که آمار بالا و نگران کننده ای است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ علی همه خانی در جمع خبرنگاران، افزود: در طول فعالیت‌های روزمره و در حین رانندگی شرایط کنونی، دو فاصله بسیار مهم وجود دارد که می‌بایست همیشه آنها را رعایت نمائید.

وی، رعایت فاصله‌ها را حین رانندگی مهم برشمرد و گفت: این فاصله همان فاصله ایست که رانندگان در طول مدت رانندگی می‌بایست با خودروی جلویی حفظ کنند و اگر یک لحظه از آن غافل شوند، شاید باعث خسارت جرح و فوت شود و می‌تواند تا یک عمر پشیمانی را به دنبال داشته باشد.

همه خانی ادامه داد: رانندگان می‌بایست در حین رانندگی فاصله خود را با خودروی جلویی رعایت کنند و هرگاه خواستند به خودرویی که مقابل آنهاست نزدیک شوند یاد فاصله اجتماعی کرونایی بیافتند و با کم‌کردن سرعت از خودروی مقابل فاصله بگیرند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب گفت: رعایت فاصله بین افراد جامعه و رعایت فاصله بین دو خودرو، از مهم‌ترین فاصله‌هایی است که می‌تواند جان افراد را در زندگی و در رانندگی حفظ نماید به همین دلیل وی از شهروندان خواست فاصله‌ها را در ایام کرونایی و در حین رانندگی رعایت نمایند.

همه خانی افزود: آمارها نشان می‌دهد حدود ۴۵ درصد از تصادفات در سطح شهر تهران مربوط به عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله طولی است که آمار بالا و نگران کننده ای می‌باشد.

وی گفت: از جمله مواردی که می‌تواند تمرکز راننده را در حین رانندگی برهم بزند خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، صحبت کردن با تلفن همراه در رانندگی است که معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان خواست این موارد را هرگز در حین رانندگی انجام ندهند.

سرهنگ همه‌خانی همچنین از رانندگان خواست حین حرکت به موبایل خود نگاه و حواس خود را به فضای مجازی و اپلیکیشن‌ها پرت نکنند چرا که یکی از مواردی که می‌تواند فاصله شما را به خودروی جلویی نزدیک کند همین حواس پرتی می‌باشد.

انتهای پیام/ا

منبع: مهر

 

https://www.dana.ir/1648454
ارسال نظر
نظرات