شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1399/06/29 شناسه خبر: 1648526
تشدید شعله‌های آتش در آمریکا؛

کرونا دست آتش نشانان را برای مهار آتش غرب آمریکا بست

کرونا دست آتش نشانان را برای مهار آتش غرب آمریکا بست
طوفان های صاعقه ای، امواج گرمایشی رکورد شکن و وزش بادها به عنوان یک کاتالیزور برای آتش سوزی هایی که میلیون ها هکتار زمین در سراسر غرب آمریکا را ویران کردند، عمل کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ با ادامه یافتن آتش سوزی در آمریکا این سؤال مطرح می شود که چرا این فاجعه هر روز بزرگ تر و بدتر می شود؟

طوفان های صاعقه ای، امواج گرمایشی رکورد شکن و وزش بادها به عنوان یک کاتالیزور برای آتش سوزی هایی که میلیون ها هکتار زمین در سراسر غرب آمریکا را ویران کردند، عمل کرده اند.

 

آسمان نارنجی، هوای خفه کننده و جنگل های چند ده ساله در دود وحشتناکی غرق شده اند.

این صحنه ها به همراه چندین آتش سوزی که 3 میلیون هکتار زمین در کالیفرنیا و 1.6 میلیون هکتار در اورگن و واشنگتن را تهدید می کند در امتداد غرب آمریکا رخ می دهد. هزاران خانه ویران شده و ده ها نفر کشته شده اند.

پرفسور "کریستوفر دیکاس" متخصص مدیریت آتش سوزی در پلی‌تکنیک کالیفرنیا گفت: "اینجا مانند یک سیاره دیگر شده است. شما بیرون می روید و بلافاصله ریه ها و چشم هایتان شروع متلاشی شدن می کنند."

حتی اروپا علائم حاصل از دود را در قاره خود گزارش کرده است. بر اساس داده های ماهواره ای، این آتش سوزی ده ها تا صدها برابر شدیدتر شده است.

 

این آتش سوزی بی سابقه است. سوء مدیریت جنگل ها، دمای بالا، خشکسالی، طوفان های صاعقه ای و خطوط برق ناپایدار دلایل ایجاد و تشدید این فاجعه هستند.

دیکاس سریعا یادآور شد که هنوز فصل اوج گرفتن این عوامل فرا نرسیده است. این فصل در ماه های اکتبر و نوامبر است که بادهای خشمگین و شدید قادر به ایجاد جرقه هستند.

به گفته دیکاس، آتش سوزی همیشه مضر نیست بلکه برای ایجاد تعادل در اکوسیستم سالم کلیدی است. این نقش در بسیاری از اکوسیستم ها حیاتی است.

همه گیری کووید19 نحوه مبارزه آتش نشان ها با شعله های آتش را محدود کرده است.

"جان کیلی" دانشمند تحقیقاتی گفت: "کووید19 محدودیت های بسیار زیادی در چگونگی نزدیکی افراد ایجاد کرده و کارایی آتش نشان ها را کاهش داده است."

 

وی افزود: "در حال حاضر، این وضعیت ترکیبی از مدیریت بد و نادرست جنگل که اجازه تجمع سوخت ها را می دهد، خشکسالی شدیدی که طی دهه گذشته رخ داده و باعث از بین رفتن بسیاری از پوشش های گیاهی شده، به علاوه اثرات گرمای جهانی کره زمین است."

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1648526
ارسال نظر
نظرات