شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:40 منتشر شده در مورخ: 1399/06/29 شناسه خبر: 1648563
سرپرست گروه پایش صنایع شیلاتی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

صادرات 2 هزار تن انواع آبزیان دریای عمان/ ظرفیت ویژه ارزآوری در نوار ساحلی جنوب شرق کشور

صادرات 2 هزار تن انواع آبزیان دریای عمان/ ظرفیت ویژه ارزآوری در نوار ساحلی جنوب شرق کشور
بهزاد امیری گفت: حدود 2 هزار تن انواع آبزیان خوراکی و غیر معمول خوراکی سیستان و بلوچستان در چهار ماه نخست سال 99 به کشورهای تایلند، مالزی، سریلانکا و پاکستان صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهزاد امیری، سرپرست گروه پایش صنایع شیلاتی و توسعه بازار آبزیان اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در ابتدای سال جاری به علت عدم پذیرش مقاصد صادراتی و کاهش مصرف ناشی از افت بازار به دلیل شیوع بیماری کووید 19 میزان صادرات نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کم شد.

امیری تصریح کرد: امیدواریم با کاهش شیوع بیماری و عادی شدن شرایط بازار صادراتی در ماه های آتی این افت جبران شود.

وی اضافه کرد: با فراهم شدن زیرساخت های لازم جهت صادرات و واردات آبزیان و محصولات شیلاتی از طریق بندر چابهار به سایر کشورها بویژه کشورهای جنوب شرق آسیا با استفاده از امکانات و ظرفیتهای موجود در بندرهای شهید بهشتی و شهید کلانتری، امکان صادرات محموله های یخچالی انواع آبزیان به بازارهای هدف ایجاد شده است. 

سرپرست گروه پایش صنایع شیلاتی و توسعه بازار آبزیان اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: این امر سبب رونق صادرات آبزیان استان و کاهش هزینه ها برای صاحبان کالا و صادرکنندگان می شود و ارزآوری خواهد داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1648563
ارسال نظر
نظرات