شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 01:18 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1648720
معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشگاه فرهنگیان همدان مطرح کرد؛

پرداختن به مسائل نظام آموزش و پرورش ماموریت بسیج دانشگاه فرهنگیان در رویداد پیشگام

پرداختن به مسائل نظام آموزش و پرورش ماموریت بسیج دانشگاه فرهنگیان در رویداد پیشگام
میرحسین روزبهانی گفت: رویکرد مسئله محوری و تبدیل شدن آن به گفتمان از اهمیت اساسی برخوردار است و نخستین رویداد پیشگام توانسته که گام بسیار موثری در این راستا بردارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیرحسین روزبهانی، معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشگاه فرهنگیان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، گفت: در رویداد پیشگام شاهد حضور هسته های پژوهش محور از دانشگاه های استان همانند پیام نور و فرهنگیان هستیم که بسیار با انگیزه و با نشاط در حال رقابت هستند.

وی خاطر نشان کرد: از طرف مجموعه بسیج دانشگاه فرهنگیان و بالاخص از اعضای محترم شورای پروهشی، تیم معلم عاشورایی را دراین رویداد داریم که متشکل از ۵ نفر از دانشجویان دانشگاه با رشته های مختلف نظیر آموزش ابتدایی،ادبیات و.. می باشند.

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشگاه فرهنگیان همدان ادامه داد: از نقاط قوت این گروه دانشجو معلم بودن دوستان است که  با مسائل مختلف و پر اهمیت نظام اموزش و پرورش آشنایی قابل قبولی دارند و هدف و انگیزه های مختلفی پشت کار است.

روزبهانی افزود: اولا اینکه دوستان عزیز قصد داشتند دانسته های خود را در این حوزه محک بزنند ثانیا اینکه با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید موضوعات مختلفی بر سر راه نظام تعلیم و تربیت خاصه وزارت آموزش و پرورش قرار می گیرد مثل مسئله کمبود معلم، معلم قراردادی، طرح خرید خدمات آموزشی که ذهن دانشجو معلمان و نومعلمان دغدعه مند را به خود مشغول می سازد که در این صورت خود را ملزم به ورود به این قضایا می کنند.

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشگاه فرهنگیان با اشاره به این نکته که گروه شرکت کننده به قصد ریشه یابی و ارائه راهکار های اساسی برای موضوعات و مشکلات فوق وارد رویداد شدند، گفت: امید است گروه معلم عاشورایی در کنار سایر تیم ها بتواند به نکات خوب، قابل توجه و کارامدی برسند که بتوانند بخشی از دین خود را نسبت به نظام تربیت رسمی و عمومی جهت اصلاح آسیب ها و مشکلات آن بردارند.

وی گفت: سایر تیم ها هم با مسائل مختلفی نظیر اشتغالزایی و مهاجرت ها و … روبه رو هستند که در یک دید کلی میتوان به این مهم رسید که ریشه خیلی از مشکلات احتمالی میتواند در نظام اموزشی نهفته باشد، لذا ورود تیمی از دانشگاه فرهنگیان بسیار ضروری و الزامی بود که خدا را شکر دوستان به موقع و با هماهنگی های مناسب اقدام کردند.

 روزبهانی در پایان گفت: نکته مهم تر و پایانی این است که درست است که گستره کار ما صرفا در محدوه مسائل استان است اما با توجه به اهمیت نظام تعلیم و تربیت و ملی و چه بسا فراملی بودن آن لزوم توجه مسئولین مربوطه به نتایج و ثمرات بسیار حائز اهمیت میباشد، لذا امیدواریم که این رویداد فراتر از یک رقابت جمعی بتواند تاثیرات خود را بگذارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1648720
ارسال نظر
نظرات