شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:10 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1648833
در گفت‌وگوی دانا با عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران مطرح شد؛

حکایت خودزنی مسئولانه در قصه بازگشایی مدارس!/ کمبود تخت کودک، دردی دیگر بر دردهای کودکان کرونایی

حکایت خودزنی مسئولانه در قصه بازگشایی مدارس!/ کمبود تخت کودک، دردی دیگر بر دردهای کودکان کرونایی
عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت: با افزایش حجم بالای حضور بیماران در مراکز درمانی تختهای مراقب های ویژه برای کودکان بسیار کاهش پیدا کرده است؛ لذا باید خانواده ها با کمال دقت مراقب فرزندان خود باشند.

دکتر حمید سهراب پور، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به افزایش شمار بیماران بستری شده کرونایی، خواستار رعایت کردن الزمات پروتکل‌های بهداشتی شد و خطاب به عامه مردم عنوان کرد: رشد فزاینده مبتلایان بستری‌ شده کرونایی طی چند روز گذشته واقعا نگران کننده است؛ به گونه‌ای که رشد و فراگیری این بیماری را می‌توان از علائم جهش دوباره این ویروس مرگبار در بین مردم قلمداد کرد.

بازگشایی مدارس اقدامی خطرناک و بدون برنامه بود

این فوق تخصص بیماری‌های ریوی با انتقاد از بی‌توجهی برخی از دولتمردان و مسئولان حوزه آموزش و پرورش، بازگشایی مدارس در اوج فراگیری بحران کرونا را خطایی بزرگ توصیف کرد و گفت: بنده معتقدم که بازگشایی مدارس در ایامی که کرونا جان مردم را تهدید می‌کند، اقدامی به شدت اشتباه بود؛ زمانی که مسئولان ارشد کشور که خود مدعی و مشوق آموزش حضوری هستند دانش آموزان و خانواده ها را ترغیب می‌کنند که با رعایت اصول بهداشتی سر کلاس‌ها حاضر شوند؛ بعد خود در اقدامی نمادین مراسم بازگشایی مدارس و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی را  در فضای مجازی انجام می دهند!

وی اضافه کرد: چگونه است که دولتمردان ازشرکت در مراسم حضوری بازگشایی مدارس امتناع می‌کنند؛ آنوقت  انتظار دارند که خانواده‌ها فرزندان خود را به مدارس بفرستند؟

عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران در ادامه خاطر نشان کرد: وقتی بزرگسالان نمی‌توانند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، چگونه می توان از کودک خردسال انتظار داشت که فاصله اجتماعی را رعایت و یا از ماسک به درستی استفاده کند؟

قدرت جهش و امکان سرایت ویروس  کرونا افزایش پیدا کرده

عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران  در پاسخ به این پرسش که پس از گذشته زمانی بالغ بر هشت ماه، آیا عملکرد ویروس کرونا نسبت به گذشته به سمت و سوی خموشی پیش میرود یا چموشی، گفت: علائم ویروس کرونا در مقایسه با گذشته هیچ تفاوتی نداشته؛ اما قدرت جهش و سرایت آن افزایش پیدا کرده، به طوری که در گذشته هر فرد مبتلا به کوئید19 حدود 3 تا 4 نفر را مبتلا می کرد، اما امروز 7 تا 8 نفر را می تواند مبتلا به کرونا کند.

تختی برای بستری کودکان کرونایی وجود ندارد؛ خانواده‌ها مراقب باشند

دکتر سهراب پور با انتقاد از مسافرت‌های مردم به شهرهای قرمز، اذعان کرد: در شرایطی که تمامی استانهای کشور در بحران ابتلای به کرونا به سر می‌برند مردم نباید به سفرهای خود ادامه دهند و به طور قطع  باید محدودیت‌ها در سفرهای مردم و پرهیز از هر گونه تجمع اعمال شود.

این فوق تخصص بیماری‌های ریه، تلاش کادر درمان در ایام بحران کرونا را ستود و تاکید کرد: حجم بالای حضور بیماران در مراکز درمانی و بیمارستانها فشار بسیاری را بر کادر درمانی وارد کرده و تختهای مراقب های ویژه برای کودکان بسیار کاهش پیدا کرده است؛ لذا باید خانواده ها با کمال دقت مراقب فرزندان خود باشند تا از ابتلای به کرونا به دور باشند.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1648833
ارسال نظر
نظرات