شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:43 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1648858
آقازاده هشدار داد؛

افزایش آمار بیماران کرونایی در آذربایجان‌غربی/ ارومیه، کانون افزایش کرونا

افزایش آمار بیماران کرونایی در آذربایجان‌غربی/ ارومیه، کانون افزایش کرونا
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی درباره افزایش تعداد افراد بستری و فوتی در این استان هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، جواد آقازاده شامگاه شنبه در جلسه اضطراری بررسی وضعیت شیوع کووید ۱۹ در آذربایجان غربی که در قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونای استان تشکیل شد، اظهار داشت: آذربایجان غربی طی ۴ هفته اخیر دارای وضعیت باثباتی در تعداد افراد بستری و فوتی داشت اما در روزهای گذشته این روند با سرعت در حال افزایش است.

وی با اعلام هشدار جدی درباره تعداد افراد بستری در استان، افزود: روند افراد بستری در بیمارستان های استان فزاینده است. این در حالی است ‌که بیشترین تعداد بستری در روزهای گذشته در شهرستان ارومیه می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، درباره تغییر کانون های بیماری، عنوان کرد: کانون افزایش تعداد افراد بستری و فوتی در استان تغییر میکند به طوری که شهرستان های خوی، بوکان و مهاباد در زمان های مختلف بالاترین تعداد افراد بستری وفوتی را به خود اختصاص دادند.

وی درباره بدحالی بیماران گفت: براساس بررسی های انجام یافته، افرادی که به مراکز درمانی مراجعه می کنند بدحال تر هستند.

آقازاده درباره کاهش حساسیت عمومی نسبت به کووید۱۹ گفت: حساسیت مردم و مسئولین نسبت به کووید۱۹ کاهش یافته است و همین موضوع موجب افزایش تعداد مبتلایان می شود.

به گفته این مسئول، میزان استفاده از ماسک به ۲۰ درصد در استان کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، درباره تکمیل ظرفیت بیمارستان ها نیز خاطرنشان کرد: با افزایش تعداد مبتلایان و بستری ها در استان، ظرفیت بیمارستان ها در حال تکمیل شدن است. در شهرستان ارومیه نیز ظرفیت بیمارستان های طالقانی، مطهری، امام خمینی(ره) و امام رضا(ع) در حال تکمیل شدن است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی هم در این جلسه درباره افزایش بیماران بستری در ارومیه گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد بیماران بستری استان در شهرستان ارومیه می باشد.

حسنی درباره روند افزایشی تعداد بستری های استان افزود: مجموع بستری های استان از ۱۹ شهریور ماه سیر صعودی را طی میکند به طوری که آمار بستری های استان که در تاریخ ۲۰ شهریور ۸۴ بستری بود در تاریخ ۲۸ شهریور به ۱۰۶ بستری رسیده است و این تعداد در حال افزایش است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1648858
ارسال نظر
نظرات