شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1648900
رئیس اداره ورزش و جوانان بانه:

بازگشایی باشگاه ها و مراکز ورزشی منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی است

بازگشایی باشگاه ها و مراکز ورزشی منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی است
جلال مرادی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بانه گفت: با دستور مدیرکل ورزش و جوانان استان سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی استان که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند، بازگشایی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛جلال مرادی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به این که فعالیت رشته های ورزشی پربرخورد و تیمی در شرایط اپیدمی کرونا ممنوع بود، اظهار کرد: رشته های ورزشی همانند کشتی، کاراته، تکواندو یا ورزش های پربرخورد ممنوع شده بود که با دستور مدیرکل استان بارعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهرستان بازگشایی شد.

وی با اشاره به اینکه امروز ورزش تحت تاثیر ویروس منحوس کرونا قرار گرفته است، عنوان کرد: آنچه را که باید مدنظر قرار داد سلامت ورزشکاران است که بایستی به دقت به آن پرداخت تا با پیشگیری بتوانیم از آلوده شدن آنان به این بیماری جلوگیری کنیم.
 
مرادی یادآور شد: از بدو ورود این ویروس در شهرستان با هماهنگی و اجرای دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد مرکزی مقابله با کرونا در ورزش و اداره کل ورزش و جوانان استان، پیشگیری را آغاز کردیم، هرچند برای ما تعطیلی باشگاه‌ها خوشایند نبود اما با در نظر داشتن سلامت ورزشکاران که همیشه اولویت هیئت پزشکی ورزشی بوده اعلام به تعطیلی باشگاه‌ها کردیم و با همکاری اداره کل و همه عوامل از جمله هیئت‌های ورزشی شهرستان که به موقع انجام شد، سلامت جامعه ورزش تضمین شد.
 
وی تشریح کرد: باتوجه به ضرورت رعایت نکات ایمنی بهداشتی از سرگیری کلیه فعالیت های ورزشی منوط به اخذ مجوز و کد بهداشتی از وزارت بهداشت و نصب شماره مجوز در محل فعالیت خواهد بود. (این مورد شامل باشگاه های ورزشی، اماکن ورزشی، هیئت های ورزشی و ... می‌شود).
 
مرادی در ادامه اضافه کرد: رعایت فاصله فیزیکی دو متر بین هر ورزشکار الزامی بوده و به ازای هر 100 مترمربع شش نفر می توانند به طور همزمان فعالیت ورزشی داشته باشند. جلوگیری از تجمع افراد و توجه به تهویه منفی(خروج هوا از سالن با هواکش) مورد تاکید است.
 
وی تشریح کرد: ادارات ورزش و جوانان شهرستان بانه با همکاری بازرسان شبکه بهداشت   به بازدید دوره ای و مرتب از اماکن ورزشی تحت پوشش خود اقدام و در صورت عدم تطبیق با الزامات اعلام شده فوراً با هماهنگی اداره کل نسبت به تعطیلی باشگاه یا مکان ورزشی مورد نظر اقدام می کنیم.
 
مرادی افزود: البته باید توجه داشت که برگزاری برخی مسابقات ورزشی و بازگشایی برخی باشگاه در صورتی مجاز است که رعایت پروتکل های بهداشتی در حد کامل رعایت شود، در غیر این صورت با افراد و مراکز متخلف برخورد می‌شود.
 
وی ادامه داد: باشگاه‌های شهرستان به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی‌ها، دچار فشار اقتصادی زیادی  شده، که عدم بازگشایی شرایط را سخت وسخت تر میکرد لذا بازگشایی آن با رعایت پروتکل های بهداشتی الزامیست.
 
مرادی در پایان خاطر نشان کرد: پذیرش ورزشکار در هر شیفت بر مبنای ساعت باشگاه و برای هر نفر ۱۶ متر مربع و تهیه و در اختیار قرار دادن تمامی ملزومات بهداشتی به ورزشکاران و نظیر دستکش، ماسک و مایع ضدعفونی کننده دست مطابق با دستورالعمل ها از دیگر مولفه های الزامی که برای بازگشایی اعلام شده است.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1648900
ارسال نظر
نظرات