شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 11:00 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1648902
جولان کرونا در قم؛

هشدارهایی که جدی گرفته نشد/ ورود مسافران، وضعیت قم را فوق قرمز کرد

هشدارهایی که جدی گرفته نشد/ ورود مسافران، وضعیت قم را فوق قرمز کرد
در حالی تعداد بیماران مشکوک به کرونا در قم به بیش از 600 نفر رسیده است که در هفته های گذشته هشدارهای زیادی در خصوص ورود مسافران به قم و افزایش بیماری از سوی کارشناسان داده شده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قم فردا، اورژانس های بیمارستان های مخصوص کرونا در قم این روزها با ورود حجم بالایی از بیماران روبرو شده است به طوری که این حجم از بیماران همه را غافلگیر و مدیران ارشد وزارت بهداشت را شبانه آن هم در یک روز تعطیل به قم کشاند.
این در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان هشدارهایی را در خصوص افزایش ورود مسافران به قم و همچنین گسترش بیماری داده بودند.
در این میان مشاهدات خبرنگار قم فردا در روزهای عاشورا و تاسوعا از مراکز زیارتی قم ورود حجم بالایی از مسافران به قم را تایید می کرد.
به هر حال عدم رعایت توصیه های بهداشتی از سوی مردم کشورمان و سفر آن ها به قم موجب شد که قم وارد موج سوم شیوع کرونا شود.
در این میان محمدرضا قدیر با اشاره به پذیرش ۱۷۹ نفر در روز شنبه در اورژانس مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا گفت: ۱۱۴ نفر از این افراد در بخش‌های درمانی بیمارستان‌های قم بستری شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه ۶۰ نفر از کسانی که در روزهای گذشته بستری بودند مرخص شده‌اند، گفت: در حال حاضر ۶۳۱ نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند که حال ۱۰۵ نفر از آنها وخیم است.
وی افزود: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ نفر از کسانی که تست کرونا آنها مثبت بوده جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1648902
ارسال نظر
نظرات