شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:45 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1648912
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی:

بازارچه های موقت دردی از کولبران دوا نمی کند/ طرح مجلس شورای اسلامی برای اشتغال زایی کولبران

بازارچه های موقت دردی از کولبران دوا نمی کند/ طرح مجلس شورای اسلامی برای اشتغال زایی کولبران
شیوا قاسمی پور نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در واکنش به ایجاد بازارچه های موقت برای کولبران گفت: اگر بازارچه های موقت در مناطق مرزی کشور ایجاد شوند، دست های واسطه گری برای خرید کالا زیاد می شود و این یکی از عوارض مخرب است که نباید رخ دهد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، شیوا قاسمی‌پور، نماینده مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بی‌نتیجه بودن بازارچه‌های موقتی گفت: در مریوان و سروآباد که حوزه انتخاباتی بنده است دو بازارچه موقت غیررسمی ایجاد شده اما در حال حاضر بدون فعالیت هستند و هیچ فایده‌ای برای کولبران ندارند.

وی افزود: مشکل کولبری با ایجاد چند بازارچه از بین نمی‌رود چون مردم بیکار هستند و سفره‌شان خالی‌ است بنابراین باید کاری کنیم تا در این مناطق اشتغال ایجاد شود و کولبری برای همیشه از بین رود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد با تاکید بر ایجاد اشتغال برای کولبران تصریح کرد: در این مناطق ظرفیت بسیار بالایی در حوزه کشاورزی، گردشگری، بوم گردی و... وجود دارد اما متاسفانه از آن استفاده نمی‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم گفت: قاعدتا برای هر آدمی اگر موقعیت بهتر پیش بیاید، در وضعیت قبلی باقی نمی‌ماند پس اگر یک فرد در شهر خودش کار داشته باشد و بتواند کسب درآمد کند حتما نمی‌آید جانش را کف دست خود قرار دهد و از مناطق صعب العبور، کالاهای سنگین حمل کند بنابراین ما باید برای کولبران اشتغال‌زایی کنیم تا در شهر خودشان مشغول کار شوند.

وی ضمن مخالفت با ایجاد بازارچه‌های موقت در مناطق مرزی عنوان کرد: اگر بازارچه‌های موقت در مناطق مرزی کشور ایجاد شوند، دست‌های واسطه‌گری برای خرید کالا زیاد می‌شود و این یکی از عوارض مخرب است که نباید رخ دهد.

قاسمی‌پور با اشاره به ارائه یک طرح درخصوص اشتغال زایی برای کولبران گفت: مجلس شورای اسلامی تاکنون در مورد ساماندهی کولبران اقدامی انجام نداده اما قرار است تا چند ماه آینده یک طرح درخصوص اشتغال زایی کولبران تقدیم صحن کنیم تا ان‌شاءالله شان و کرامت کولبران حفظ شود و کولبری از روی دوش مردم کردستان برداشته شود.

وی در پایان اظهار کرد: در این طرح، کمیسیون‌های مختلفی از جمله اجتماعی، اقتصادی، صنایع و معادن و... می‌توانند کار کنند و جوانب مختلف آن را مورد بررسی و چکش کاری قرار دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1648912
ارسال نظر
نظرات