شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:57 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1648919
رئیس هیات ورزش کبدی استان کردستان؛

کمبود منابع مالی مهم‌ترین چالش ورزش کبدی در کردستان است

کمبود منابع مالی مهم‌ترین چالش ورزش کبدی در کردستان است
رفیق رضاقلی رییس هیات ورزش کبدی استان کردستان کمبود منابع مالی و نبود زیرساخت‌های ورزشی و نبود اسپانسر را بزرگ‌ترین چالش در حوزه ورزش در استان عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رفیق رضاقلی در گفتگو با خبرنگار  کُردتودی، اظهار کرد: رشته کبدی ریشه در بازی‌های بومی محلی دارد و جایگاه ورزش کبدی در استان کردستان را مطلوب ارزیابی کرد و شهرستان‌های دیواندره ، سقز، سروآباد و موچش  رامستعد در رشته کبدی  دانست.

رضاقلی شهرستان‌های سنندج، سقز، بیجار و دیواندره را شهرهای فعال در حوزه کبدی دانست و گفت: هم اکنون هیات مریوان نیز فعال شده است امید است بزودی با تعیین سرپرست هیات‌های دهگلان و سروآباد این ورزش را در این شهرستان‌ها فعال کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه ورزش کبدی ورزشی فکری است و ورزشکاران با هوش می‌توانند در این رشته موفق شوند افزود: ورزش کبدی نیازمند ورزشکار چابک و توانمند است.
 
رضاقلی رشد و پیشرفت ورزش کبدی را نیازمند توجه ویژه دانست و گفت: پیشرفت هر ورزشکار  منوط به داشتن مربی خوب است در این راستا ارتقا سطح دانش مربیان ضروری است و مربی خوب می تواند ورزشکار توانمند تحویل جامعه ورزشی دهد.
 
وی با اشاره به وجود سالن اختصاصی رشته کبدی در سنندج گفت: در سایر شهرستان ها سالن اختصاصی نداریم و ورزشکاران از سالن های تمرینی رشته های دیگر و در سالن های اجاره ای ورزش می‌کنند.
 
رضاقلی  کمبود منابع مالی، نبود زیرساخت های ورزشی و نبود اسپانسر را بزرگ ترین چالش ورزش عنوان کرد و افزود:  کمبود منابع مالی سبب پس رفت و عدم پیشرفت ورزش شده است.
 
وی استعدادیابی رده‌های سنی پایه نوجوانان و جوانان را اولویت برنامه های هیات بیان کرد و گفت: برگزاری کلاس‌های مربی‌گری، ارتقا سطح دانش مربیان و توجه ویژه به بخش کمی و کیفی داوری یکی از اهداف هیات کبدی استان است.
 
رضاقلی با اشاره به استعدادیابی در بخش بانوان و موفقیت بانوان در این رشته گفت: سال ۹۷ اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر بانوان در کشور برگزار شد.
 
وی افزود :نبود سالن ویژه بانوان در مرکز شهر سبب کاهش تعداد بانوان ورزشکار شده است و به دلیل دوری سالن ورزشی و نارضایتی خانواده‌ها بسیاری از بانوان ورزشکار در این رشته از ادامه فعالیت کناره‌گیری کرده‌اند.
 
رضاقلی همچنین منابع مالی ورزش و جوانان را محدود دانست و گفت: رشته کبدی جزو رشته‌های جدید است در از این راستا با ایجاد انگیزش در جوانان باید از ورزشکاران حمایت کرد.
 
وی رشد و توسعه ورزش در استان را نیازمند حمایت همه جانبه و همبستگی ادارات دانست و گفت:  رشد ورزش نیازمند برنامه‌ریزی، همدلی و دور شدن از حاشیه است.
 
رضاقلی معرفی همه رشته‌های ورزشی را نیازمند اطلاع‌رسانی رسانه‌های جمعی بویژه صدا و سیما دانست و گفت: رسانه‌ها باید ورزش‌های نا آشنا را به جامعه معرفی کنند.
 
وی اظهار کرد: صدا و سیمای کردستان پوشش خبری مسابقات قهرمانی کشوری استان در سال ۹۶ حدود ۱۱ میلیون تومان پول از ورزش و جوانان دریافت کرد.
 
رضاقلی کسب مقام دوم قهرمانی توسط نوجوانان در سال ۹۶، کسب مقام پنجم جوانان ، کسب مقام دوم مسابقات آسیایی و راه یابی به اردوهای تیم ملی را از افتخارات ورزشکاران استان عنوان کرد.
 
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در اواخر اسفند ۹۸ گفت: فعالیت های ورزش کبدی متوقف شد اما در کنار تعطیلی و لغو برنامه ها هیات را ساماندهی و کلاس های آموزشی برای مربیان و داوران برگزار کردیم.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1648919
ارسال نظر
نظرات