شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:03 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1648961
سکوت حزن انگیز بر بازار؛

چطور اصناف تنها ماندند اما سازمان صمت کردستان دم از حمایت 50 درصدی واحدهای صنفی متضرر می زند؟!

چطور اصناف تنها ماندند اما سازمان صمت کردستان دم از حمایت 50 درصدی واحدهای صنفی متضرر می زند؟!
با شیوع ویروس کرونا متاسفانه بسیاری از اصناف از جمله بازاریان شهر سنندج خبر از سکوتی حزن انگیز در این بازار می دهند اما به گفته ی رئیس سازمان صمت کردستان 50 درصد از واحدهای صنفی متضرر از کرونا تسهیلات دریافت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش کُردتودی، با شیوع ویروس کرونا متاسفانه بسیاری از اصناف از جمله بازاریان شهر سنندج خبر از سکوتی حزن انگیز در این بازار می دهند اما به گفته ی رئیس سازمان صمت کردستان 50 درصد از واحدهای صنفی متضرر از کرونا تسهیلات دریافت می کنند.

شیوع ویروس کرونا آسیب‌های فراوانی بر پیکره اقتصاد کشور وارد کرده است  و متاسفانه اصناف نیز به عنوان بخشی از بدنه اقتصادی کشور از این آسیب‌ها مصون نمانده‌اند، به طوری که صنوف مختلف بر اثر کرونا دچار آسیب‌های شدید اقتصادی و حتی رکود شده‌اند.

 فروش اجناس ما به یک هشتم کاهش یافته است

به گفته یکی از فروشندگان نوشت افزار، کاهش شدید فروش و رکود حاکم بر صنف فروشندگان نوشت افزار به منزله یک فاجعه اقتصادی است.

موسی فرزادیان بیان داشت: به علت تاثیر شیوع ویروس کرونا مشکلات اقتصادی این صنف افزایش یافته، بطوری که با توجه به رکود حاکم بر این صنف، فروش به یک هشتم کاهش یافته است.

وی افزود: از آنجا که نمی‌توان به طور دقیق در مورد از بین رفتن شیوع ویروس کرونا اطمینان داشت، بنابراین نمی‌توان پیش بینی کرد که وضعیت حاکم بر این صنف تا چه زمانی ادامه دارد.

بیش از 2 هزار نفر از اصناف و بازاریان استان متضرر از ویروس کرونا متضرر شده بودند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: 2 هزار و 500 نفر از اصناف و بازاریان استان متضرر شده از ویروس کرونا به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات بانکی ثبت نام کردند.

محمد دره وزمی اظهار کرد: حدود ۸۵ هزار واحد صنفی در استان داریم که از این تعداد ۳۰ هزار واحد در سنندج است.

دره وزمی گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از اصناف و بازاریان استان به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات بانکی ثبت نام کردند که تاکنون به ۵۰ درصد معرفی شدگان مبلغ ۱۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵۱ واحدهای صنفی تولیدی در استان برای دریافت ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۸ به بانک ها معرفی شدند که تاکنون ۱۴ واحد ۲ میلیارد تومان را دریافت کردند.

این در حالی است که بازاریان استان کردستان در شهرهای مختلف از رکود حاکم بر بازار و عدم حمایت سازمان صمت کردستان گلایه دارند.

چند ماه بیکاری بدون درآمد کافی

یکی از بازاریان بانه با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی کشور گفت: در چند ماه گذشته بیکار و خانه نشین شدم و درآمدی نداشتم به همین دلیل سه فقره از چک‌هایم برگشت خورد علاوه بر این خرج زندگی را به سختی تامین کردم.

آرام رزاقی با بیان اینکه خطر ویروس کرونا همچنان جان هموطنان را تهدید می‌کند، افزود: با رعایت حفظ فاصله و بکارگیری برخی از راهکارهای پیشگیرانه برای تامین مخارج زندگی خانواده مجبور شدم کارم را دوباره شروع کنم.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه درچند ماه اخیر هیچگونه درآمدی نداشتم برای خرید کالای جدید امسال سرمایه ای ندارم علاوه بر این قیمت کالاها نیز افزایش داشته و اجناس ما هم باقی مانده سال قبل است که قیمت آنها با توجه به افزایش قیمت دلار بالا رفته اما ما مجبور به فروش قیمت سال گذشته هستیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1648961
ارسال نظر
نظرات