شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:12 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1648997
فرمانده سپاه شهرستان تاکستان قزوین:

۲۱هزار بسته معیشتی و تحصیلی در کمک مومنانه توزیع می‌شود/ اجرای ۴۰ برنامه در هفته دفاع مقدس

۲۱هزار بسته معیشتی و تحصیلی در کمک مومنانه توزیع می‌شود/ اجرای ۴۰ برنامه در هفته دفاع مقدس
سید مهدی حسینی، فرمانده سپاه شهرستان تاکستان گفت: در قالب رزمایش کمک مومنانه ۲۱ هزار بسته معیشتی و تحصیلی در بین نیازمندان از قبل شناسایی شده توزیع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ سرهنگ سید مهدی حسینی در نشست خبری که امروز(یکشنبه) به مناسبت هفته دفاع مقدس در دفتر خبرگزاری بسیج برگزار شد؛ اظهار کرد: دفاع مقدس سند مظلومیت ملت ایران، سند اقتدار، ایثار و خودباوری و خلاقیت جوانان و نوجوانان و فرماندهان نظام ماست.

وی افزود: باید همه ابعاد و زوایای مختلف و پنهان دفاع مقدس را برای آیندگان ثبت و ضبط کنیم چراکه دفاع مقدس هویت ما بوده؛ لذا هرچه از آن فاصله بگیریم جوانان کشور کمتر با حقایق و دستاوردهای عظیم دفاع مقدس آشنا می‌شوند.

فرمانده سپاه شهرستان تاکستان تصریح کرد: در طول تاریخ معاصر در هر جنگی بخشی از میهن ما جدا و به دشمن الحاق شد به طوریکه در طول ۲۰۰ سال گذشته بیش از یک میلیون کیلومتر مربع از خاک کشور را در جنگ‌های مختلف از دست دادیم.

وی با اشاره به تفاوت دفاع مقدس با جنگ‌های پیش از انقلاب گفت: از دوران ۳۰۰ سال گذشته معمولا در جنگ‌ها ما فقط با یک کشورطرف درگیر بودیم اما در دفاع مقدس ما با کلکسیونی از کشورهای مختلف جهان جنگیدیم همچنین در جنگ‌های گذشته هدف، دفاع از خاک بود و ما تلاش می کردیم مرزها رو مصون نگه داشته و مراقب مرزهای جغرافیایی کشور باشیم اما در دفاع مقدس مرزهای ما اعتقادات ما شد و این تفاوت اساسی بود که در دفاع مقدس برای اولین بار روی داد.

حسینی عنوان کرد: در جنگ‌های پیش از انقلاب تکیه نیروها به عده و ابزار بود و بیشتر بر روی نیروها و نفرات حساب می‌شد اما در دفاع مقدس راهبرد تغییرکرد و تکیه بر مدد الهی قرار گرفت که موجب افزایش قدرت و توان رزمندگان ایرانی در نبرد با دشمنان شد.

وی تصریح کرد: رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام که بازیچه دست امپریالیسم جهانی و امریکای جنایتکار بود اهدافی را برای آغاز جنگ با ایران مطرح کرد که از جمله آن حاکمیت بر اروند، تبدیل کردن عراق به عنوان ژاندارم خلیج فارس و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران که شعار صدور اسلام داشت، بود.

از نگاه به غرب نتیجه‌ای عاید کشور نمی‌شود

این مقام مسئول عنوان کرد: صدام حسین برای رسیدن به اهداف خود اقداماتی را قبل از آغاز رسمی جنگ انجام داد که اقدامات نظامی شامل بمب‌گذاری و خرابکاری در شهرها، ترور فرماندهان و مسئولان نظام، حمایت از گروه‌های ضدانقلاب و تشویق به جدایی طلبی مرزنشینان، ایجاد زمینه بحران در استان‌های مرزی، گلوله باران پایگاه‌های نظامی در مرزها و بمباران هوایی شهرهای مرزی بود.

وی با اشاره به دلایل پیروزی کشور در این نبرد نابرابر گفت: در جنگ تحمیلی همه دنیا از صدام پشتیبانی کرد اما با تمام نابرابری‌ها این پیروزی برای ملت شریف ایران اتفاق افتاد که از جمله دلایل آن رهبری پیامبرگونه حضرت امام راحل، شهادت طلبی رزمندگان و سلحشوری و اعتقاد عمیق به مدد الهی، همدلی و پشتیبانی ملت با رزمندگان و عدم اتکا کشور به خارج بود.

فرمانده سپاه شهرستان تاکستان بیان کرد: عدم اتکاء کشور به خارج و تکیه بر توانمندی داخلی می‌تواند درس خیلی خوبی برای دولتمردان ما باشد چون علی رغم اینکه همه دنیا پشتیبان و حامی صدام بودند اما ایران اسلامی با اتکا به داشته‌های داخلی توانست پیروز این جنگ نابرابر باشد.

وی تصریح کرد: از نگاه به غرب نتیجه‌ای عاید کشور نمی‌شود زیرا آنها خواهان موفقیت و پیشرفت ما نیستند؛ لذا هر برهه‌ای که در مواجهه با مشکلات و دشواری‌ها نگاه به توانمندی داخلی داشتیم موفق بودیم و هرگاه چشم امید به غرب و شرق دوختیم قطعا مارا ناامید کردند.

حسینی عنوان کرد: دستاوردهای دفاع مقدس را باید با هنرمندی احصاء و به جوانان و نوجوانان منتقل کنیم چراکه همه این موارد می‌تواند یک درس دانشگاهی برای جوانان ما باشد.

این مقام مسئول عنوان کرد: از جمله دستاوردهای مهم دفاع مقدس ایجاد روحیه "ما می توانیم" بود همچینین اثبات استعدادهای ناب و بی‌نظیر افرادی همچون شهید باقری، شهید همت و شهید خرازی که به عنوان فرماندهان جنگ معرفی شدند و توانستند کارهای نشدنی را انجام داده و موجب تحیر دشمنان شوند.

فرمانده سپاه امام علی(ع) شهرستان تاکستان بیان کرد: صدور انقلاب، رسوا شدن دشمنان و کنار زدن پرده از چهره تزویر، شکسته شدن ابهت ابرقدرت شرق و غرب، خودکفایی و اتکاء به داخل و بومی سازی نیازمندی‌های نظامی از دیگر برکات و دستاوردهای دفاع مقدس است.

اتکاء به داخل و بومی سازی نیازمندی‌های نظامی از برکات دفاع مقدس است

وی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس اظهار کرد: به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برنامه‌هایی تدوین شده که با توجه به شرایط کرونایی کشور قابلیت اجرایی داشته باشد لذا با تاسی از رهبر معظم انقلاب، اصل را رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار دادیم.

حسینی با اشاره به پیش‌بینی 40 برنامه در هفته دفاع مقدس بیان کرد: دیدارصمیمانه بسیجیان و مسئولان شهرستان تاکستان با نماینده ولی فقیه در تاکستان و نماینده مجلس خبرگان اسلامی، پخش مستقیم سخنرانی مقام رهبری به مناسبت هفته دفاع مقدس، مراسم تجلیل از رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، رژه موتورسواران نیروی مسلح شهرستان تاکستان، افتتاح نمایشگاه عکس، نواختن زنگ مقاومت در مدارس از جمله این برنامه‌هاست.

وی اضافه کرد: افتتاح نمایشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس، افتتاح کارگاه خیاطی شهید حاج قاسم سلیمانی، افتتاح منازل ساخته شده توسط بسیج سازندگی برای محرومین در بخش خرمدشت، نشست سواد رسانه، افتتاح خانه بهداشت، افتتاح دارالقرآن شهرستان تاکستان و برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی با رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی از دیگر برنامه‌های این هفته است.

فرمانده سپاه شهرستان تاکستان عنوان کرد: در قالب رزمایش کمک مومنانه 21 هزار بسته معیشتی و تحصیلی در بین نیازمندان از قبل شناسایی شده توزیع خواهد شد که از این تعداد سه هزار بسته لوازم التحریر است.

وی در پایان گفت: با برنامه ریزی انجام شده روز 31 شهریور ماه با حضور مسئولان شهرستانی چهار هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته 250 هزار تومان در ورزشگاه ۱۵ خرداد توزیع می‌شود.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1648997
ارسال نظر
نظرات