شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:52 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1649029
در آیین افتتاح همزمان طرح های آبرسانی به 400 روستای کشور صورت گرفت؛

بهره‌مندی بیش از 8000 روستایی سیستان و بلوچستان از آب سالم

بهره‌مندی بیش از 8000 روستایی سیستان و بلوچستان از آب سالم
در بیست و یکمین هفته از پویش "الف ب ایران" با افتتاح همزمان چندین پروژه آب‌رسانی، بیش از 8 هزار روستایی سیستان و بلوچستان از نعمت آب سالم برخوردار شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در این کنفرانس ویدیویی که به صورت همزمان برای افتتاح آبرسانی به ۴۰۰ روستا  در ۲۰ استان کشور صورت پذیرفت گفت: الف و ب حروف آغازین الفبا هستن و الفبای هر کار زیربنای آن است و آب و برق زیربنای طرح های توسعه و عمران کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه قرار داریم که آزمون بزرگی برای مردم است، اما همچون میدان جنگ تحمیلی که این روزها سالگرد آن را گرامی می‌داریم سرافراز از این عرصه بیرون می آییم و دنیا از این آزمون و پایمردی ملت ایران خواهند گفت و نوشت.

بهره مندی 15 روستای سیستان و بلوچستان از آب سالم

علیرضا قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تاکید بر اولویت قرار دادن منافع ملی و مطالبات به حق مردم  اظهار کرد: مجتمع غرب و شرق بمپور با جمعیت 62 هزار نفر اواخر سال ۹۷ کلنگ‌زنی شد و ۱۷ روستای مجتمع با جمعیت 35 هزار نفر از این طرح و نعمت آب آشامیدنی در سال گذشته بهره‌مند شدند.

وی در خصوص جزئیات اجرای پروژه مجتمع غرب و شرق بمپور افزود: برای این پروژه ۱۱۷ کیلومتر خطوط انتقال اصلی و فرعی به علاوه‌ 11 هزار و دویست متر مکعب مخزن ذخیره برنامه‌ریزی که به صورت کامل اجرا شده است و از ۴۵۰ کیلومتر شبکه توزیع ۳۵۰ کیلومتر آن اجرا و همچنین ۱۰ حلقه چاه تاکنون حفر و تجهیز شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای 15 روستای این مجتمع 68 کیلومتر شبکه توزیع و اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال هزینه شده است.

قاسمی گفت: اجرای شبکه توزیع تعداد هشت روستای جدید با جمعیت 18 هزار و پانصد نفر به ارزش ۴۲ میلیارد ریال آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته توسط شرکت آب و فاضلاب استان در قالب پویش الف ب ایران، مقرر شد تا پایان سال امسال 100 روستای فاقد از نعمت آب آشامیدنی و تا پایان دولت تدبیر و امید 73 روستای جدید از نعمت آب آشامیدنی با جمعیت 52 هزار نفر بهره مند خواهند شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649029
ارسال نظر
نظرات