شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 15:33 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1649098

گوگل برای ششمین بار حساب کاربری پرس تی وی در یوتیوب را مسدود کرد

گوگل برای ششمین بار حساب کاربری پرس تی وی در یوتیوب را مسدود کرد
شرکت آمریکایی گوگل برای ششمین بار حساب کاربری شبکه انگلیسی زبان پرس تی وی در یوتیوب و جیمیل را مسدود کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ این اتفاق در حالی صورت گرفت که گوگل این بار برخلاف دفعات قبلی که نقض قوانین یوتیوب را به عنوان دلیل مسدود شدن این اکانت ها عنوان می کرد، از عبارت «نقض قوانین صادرات» به عنوان بهانه جدید خود برای شنیده نشدن صدای شبکه پرس تی وی به جهانیان قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2020 در این کشور استفاده کرد.

در پیام یوتیوب آمده است: «اکانت گوگل شما غیرفعال شده و قابل بازیابی نیست چرا که این اکانت قوانین صادرات را نقض کرد. در صورت داشتن هرگونه سوالی، می توانید از طریق مشاور حقوقی خود اقدام کنید.»

بر اساس مقررات و قوانین صادرات ایالات متحده، استفاده و دسترسی به اطلاعات، کالاها و فناوری های کنترل‌شده به دلایل امنیت ملی یا محافظت از تجارت ممنوع است. قوانین فدرال در محدود کردن صادرات کالاها و فناوری در آمریکا از دهه 1940 میلادی اجرا می شود.

گوگل در طی سال های اخیر بارها اقداماتی را علیه رسانه های ایرانی انجام داده و علی‌رغم گستردگی بینندگان و خوانندگان محتواهای  شبکه های برون مرزی  همانند پرس تی وی و هیسپان تی وی، العالم و .... دیگر رادیو و تلویزیون های برون مرزی رسانه ملی، چندین بار فعالیت این شبکه ها در پلتفرم های تحت مالکیت خود را مسدود کرده است. پرس تی وی در دسامبر و آوریل سال گذشته نیز هدف گوگل قرار گرفت و اکانت های یوتیوب و جیمیل این شبکه مسدود شدند.

در این سال ها، مسدودسازی های اکانت های متعلق به شبکه پرس تی وی در حالی اتفاق افتاد که هیچ پیامی از قبل به این شبکه ارسال نشده بود. پیشتر کانال یوتیوب پرس تی وی در سپتامبر و نوامبر 2013 و همچنین آوریل 2014 از دسترس خارج شد.

چنین اقداماتی که نقض آشکار آزادی بیان به شمار می رود، بخشی از سیاست های ضدایرانی دونالد ترامپ از زمان تصدی‌گری سمت ریاست جمهوری آمریکا محسوب می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649098
ارسال نظر
نظرات