شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 19:13 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1649123
مشاور فرمانده کل سپاه عنوان کرد؛

تلاش دشمن برای فراموشی مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس

تلاش دشمن برای فراموشی مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس
سردار غیاثی گفت: دشمن تلاش‌های زیادی می‌کند تا جوانان مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس را فراموش کنند اما اگر بتوانیم به درستی واقعیت‌های دفاع مقدس را به نسل جدید بگوییم، قطعا دچار تحریف نخواهد شد و این گنجینه می‌ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، سردار سرتیپ‌دوم پاسدار سید هاشم غیاثی، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در جمع تعدادی از پاسداران و بسیجیان بیرجند در حسینیه جماران گفت: خداراشاکرم امروز بعد از چهارسال خدمت همکارانم در بیرجند رسیدم.

وی افزود: دوران کوتاهی توفیق داشتم به عنوان خادم مردم خراسان جنوبی در سپاه باشم که دوران پرافتخاری بود.

مشاور فرمانده کل سپاه اظهار کرد: هرجایی بودم، این دوران را از بهترین دوران کاری و زندگی خودم می‌دانم.

سردار غیاثی افزود: امسال توفیق حضور فیزیکی در کربلا نیست اما مهم این است به زوایای مختلف زندگی ائمه(ع) توجه داشته باشیم و بهره ببریم.

تلاش دشمن برای فراموشی مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس

وی با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار کرد: دشمن تلاش‌های زیادی می‌کند تا جوانان مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس را فراموش کنند اما اگر بتوانیم به درستی واقعیت‌های دفاع مقدس را به نسل جدید بگوییم، قطعا دچار تحریف نخواهد شد و این گنجینه می‌ماند.

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: از نگاه معاندین پیش از جنگ و در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، کشوری تثبیت شده نبودیم که جنگ را به ما تحمیل کردند.

سردار غیاثی افزود: زمان آغاز جنگ و دوران دفاع مقدس و دوران بعد از دفاع مقدس باید مورد بررسی و تبیین قرار گیرد.

وی با بیان این‌که سپاه، رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی را دارد تصریح کرد: اگر درک کنیم در چه شرایط خدمتی، مکانی و زمانی هستیم، باید به خود ببالیم که خداوند زرق پاسداری را به ما داده است.

فرمانده سابق سپاه استان فارس با بیان این‌که امام خامنه‌ای فرمودند "سپاه باید خود را برای نقش‌آفرینی در صحنه‌های بزرگ آماده کند" گفت: اگر بخواهیم رسالت پاسداری خودمان را انجام دهیم، باید بر عهدی که با خداوند، امام و شهدا برای یاری دین خدا بستیم، بمانیم.

لزوم تحلیل درست و پاسداری غیرمحافظه‌کارانه

سردار غیاثی افزود: در شرایط کنونی تأکید داریم با تحلیل و تشخیص درست و پاسداری غیرمحافظه‌کارانه این مسیر را که تکلیف ما است طی کنیم.

وی اظهار کرد: از خداوند عاجزانه درخواست می‌کنیم بتوانیم از پاسداری به خوبی پاسداری کنیم.

شهید سلیمانی رزق شهادت را از خداوند گرفته بود

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: بسیاری از شهدا بودند که رزق شهادت را قبل از شهادت گرفتند و خودشان در جریان بودند.

سردار غیاثی افزود: شهید سلیمانی رزق شهادت را از خداوند گرفته بود یعنی می‌دانست مرگش، شهادت در راه خداست.

وی اضافه کرد: شهید سلیمانی، زمان و مکان شهادت را خودش انتخاب کرده بود و قاطعانه مطمئن بود خداوند متعال این رزق را او اعطا کرده است و بارها گفته بود دوست دارم در عراق شهید شوم. تماس ایشان با پدر یکی از شهدا که گفته بود به طرف قتلگاه خودم می‌روم و سخنان همسر شهید از اطلاع او از شهادتش خبر می‌دهد. همسر شهید سلیمانی گفته بود هر موقع راهی مأموریت می‌شد، پشت سرش آب می‌ریختیم و شهید سلیمانی می‌گفت برمی‌گردم اما آخرین دفعه به همسرش می‌گوید انگشترش را ببوسد و آب هم بریزد. نامه به جای مانده از ایشان که نوشته بود خدایا مرا پاکیزه بپذیر. این مصادیق حاکی از این است که شهید سلیمانی دست‌یافتنی است.

روش و منش شهید سلیمانی مانند مکتب است

فرمانده سابق سپاه استان فارس گفت: شهید سلیمانی را در مراسم هفتم مرحوم آیت‌الله حائری‌شیرازی دیدم. همان روحیات دوران دفاع مقدس را در ایشان دیدم.

سردار غیاثی تأکید کرد: هم برای ما و هم برای جوانان، روش و منش شهید سلیمانی مانند مکتب است.

وی افزود: اگر وصیت‌نامه شهید سلیمانی را تبیین کنیم و در خانه‌ها باشد و هر روز مرور کنیم، ما را رهنمون می‌کند به جایی که بگوییم رسالت پاسداری خودمان را شناختیم.

شهید سلیمانی مؤمنِ صادق بود

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: شهید سلیمانی، مؤمن صادق بود و اگر ما بخواهیم این‌گونه باشیم، باید مؤلفه‌های آن را درک کنیم و مؤلفه‌های آن، بصیرت، اخلاص و عمل به‌موقع است.

سردار غیاثی افزود: باید نسبت به شرایط روز آگاه باشیم، اقدامات ما از سر اخلاص باشد و با تحلیل بدانیم چه اقدامی انجام دهیم.

وی تصریح کرد: دشمن چند جبهه را برای ما باز کرده و در راهبردش دو موضوع مهم را مدنظر قرار داده است که جنگ اقتصادی و بی‌ثبات‌سازی است.

بی‌ثبات‌سازی در کشور با عملیات روانی دشمنان در فضای مجازی

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: دشمن در فضای مجازی عملیات روانی می‌کند و این، چیزی جز بی‌ثبات‌سازی در کشور نیست.

سردار غیاثی افزود: این‌که دشمن، جوانان را متأثر از فضای مجازی می‌کند، چیزی جز نفوذ در مغزها و روح و روان جوانان نیست و لازم است به درستی اقدام کنیم.

وی با بیان این‌که توجه معاندین نظام و انقلاب معطوف جوانان است اظهار کرد: جوانان برای نظام فرصت هستند و اگر نتوانیم به درستی از آن استفاده کنیم، به اردوگاه دشمن می‌روند و اهداف دشمن را خواسته یا ناخواسته انجام می‌دهند.

فرمانده سابق سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: در سپاه تلاش می‌شود ظرفیت‌ها استفاده شود که یکی از ظرفیت‌ها، جوانان حاضر در گروه‌های جهادی هستند.

سردار غیاثی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم مؤمنِ صادق باشیم باید تمرکزمان را در خدمت به مردم قرار دهیم.

جوانان علی‌رغم هجمه‌ها، برای ارتقای حاکمیت دینی تلاش می‌کنند

وی با بیان این‌که کمک‌های مؤمنانه از جلوه‌های جامعه مهدوی است افزود: علی‌رغم هجمه‌های دشمنان به روح جوانان اما امروز جوانان برای ارتقا و احیای حاکمیت دینی تلاش می‌کنند.

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: مشکلاتی در کشور داریم و معتقدیم همواره باید بررسی روندها را در عرصه‌های مختلف داشته باشیم.

سردار غیاثی افزود: اگر تحلیل مناسب و آرایش به موقع و اقدام به موقع نکنیم، نمی‌توانیم داعیه پاسداری داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در شرایط موجود اگر دیر بجنبیم و به وظیفه خودمان عمل نکنیم، ممکن است شرایط را از دست بدهیم.

سردار غیاثی با بیان این‌که نگاه ما به دشمن خارجی و داخلی باید باشد افزود: مقام معظم رهبری موضوع پدافند سایبری را مطرح کردند اما وزیر دولت عمل نکرد چون حیات خودشان را در باز گذاشتن فضای مجازی می‌دانند.

باید از مدیران مطالبه کنیم

فرمانده سابق سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان این‌که مقام معظم رهبری همیشه افراد را به مسیر اصلی انقلاب اسلامی رهنمون می‌کنند اظهار کرد: به عنوان پاسدار جایی لازم است از مدیران مطالبه کنیم.

سردار غیاثی گفت: در خراسان جنوبی مردم خویشتن‌داری می‌کنند پس ما نباید به صورت آرام در این استان باشیم بلکه باید برای مردم تلاش کنیم.

وی تأکید کرد: مرز کشور در استان خراسان جنوبی مهم است و نباید غفلت کنیم.

مشاور فرمانده کل سپاه با بیان این‌که سپاه باید خلأها را پر کند افزود: آمادگی در شرایط سخت‌تر و بحران را مقام معظم رهبری به سپاه فرمودند داشته باشد.

انسجام معتمدین، یک الگوی مؤفق

سردار غیاثی تصریح کرد: انسجام متدیّنین در محله‌ها، یک الگوی مؤفق است.

وی تأکید کرد: مهم این است در استان هویت دهیم و به دولتی‌ها بگوییم از آن‌ها استفاده کنند.

سپاه مرکز تولید امید در جامعه شود

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: معتقدم بسیج و سپاه باید نقطه مرکز دایره تولید امید در جامعه شود.

سردار غیاثی افزود: مهم این است سپاه، استان را بسیج کند. استاندار را پای کار بیاورد. سپاه در جلسات داخلی توانایی‌های خودش را عرضه کند و آن را محصور نکند.

وی اظهار کرد: بدون این‌که دخالتی در کار دولت باشد، اگر مدیری نتواند کار کند، باید کنار برود.

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: باید با وجود سپاه، گشایش‌هایی اتفاق بیفتد هرچند به اسم دولت باشد. ما دنبال نشان‌دادن خود نیستیم بلکه گشایش در کار مردم باید رخ دهد.

سردار غیاثی افزود: باید در رکاب نائب امام زمان(عج) تمرین ولایتمداری کنیم.

سپاه مسئولان را منسجم کند

وی اظهار کرد: به عنوان سپاه در بسیج‌کنندگی ظرفیت‌ها باید تلاش کنیم. دولتی‌ها را توجیه کنیم. باید همه دست در دست هم دهیم و کار را پیش ببریم.

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: سپاه مسئولان را منسجم کند تا بین مردم بروند. مهم این است ظرفیت‌های خود را منسجم کنیم.

سردار غیاثی افزود: اگر جامعه احساس کرد سپاه و مسئولان پیگیر حل مشکلاتشان هستند، از لحاظ حقیقی پای کار می‌آیند و اگر فضای حقیقی محقق شد، فضای مجازی حل می‌شود.

وی اظهار کرد: ذائقه مردم کارهای فاخر است اما مسئولان در شیراز به صورت هدفدار افراد مسئله‌دار را برای برگزاری کنسرت می‌آوردند.

فرمانده سابق سپاه استان فارس افزود: در جلسه‌ای گفتم توانایی سپاه این است که در هر عرصه‌ای ورود کند، منویات مقام معظم رهبری را محقق می‌کند.

سردار غیاثی اظهار کرد: جمعیت دو شب فصل شیدایی برابر جمعیت یکسال کنسرت‌های بی‌محتوا بود.

اقشار بسیج به میدان بیایند و تحلیل درست ارائه کنند

وی گفت: در استان‌ها باید در حوزه بسیج‌کنندگی عناصر و تجهیزات تلاش کنیم که سپاه می‌تواند.

مشاور فرمانده کل سپاه با بیان این‌که ظرفیت‌های کنار گذاشته‌شده در استان خراسان جنوبی داریم افزود: متأسفانه برخی کارخانه‌ها درحال تعطیلی است. بسیج ادارات بایستی با تعاملی که با دستگاه قضایی دارند، این کارخانه‌ها را شناسایی کنند و با مدیران صحبت کنند و اگر مدیری تمکین نکرد با استاندار صحبت کنند. مطالبه باید براساس تحلیل واقعی باشد.

سردار غیاثی با بیان این‌که متأسفانه در ادارات برخی افراد وقت کاری را درگیر بورس می‌کنند اظهار کرد: در حوزه ایجاد مشاغل باید سپاه تلاش کند. بسیج سازندگی در حوزه اشتغال باید تحلیل داشته باشد. امروز عرصه به میدان‌آمدن اقشار سپاه است.

وی گفت: اقشار بسیج باید تحلیل میدانی و درست بیاورند تا دست فرمانده سپاه در جلسات پر باشد و حرف و طرح برای ارائه داشته باشد.

برخی افراد زندگی خوب مردم را به مذاکرات کذایی منوط می‌دانند

مشاور فرمانده کل سپاه اظهار کرد: برخی افراد زندگی خوب مردم را به مذاکرات کذایی منوط می‌دانند و دشمن از این گفتمان بدش نمی‌آید.

سردار غیاثی تصریح کرد: باید از توانایی که داریم در راستای بروزرسانی طرح‌ها استفاده لازم را ببریم.

وی با بیان این‌که دوران دفاع مقدس را با تلاش باید به دست آوریم گفت: در استان خراسان جنوبی سپاه کارآمدی لازم را دارد. سپاه و بسیج باید تمام قد به میدان بیاید.

فرمانده سابق سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی افزود: استان خراسان جنوبی را استان دوم خودمان می‌دانیم. هر زمانی احساس کنید بنده می‌توانم کمکی بکنم، حتما در خدمت شما خواهم بود تا بتوانم رسالت پاسداری خودم را انجام دهم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649123
ارسال نظر
نظرات