شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:17 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649229
مستشار دادگاه تجدید نظر استان کرمان:

مجریان سند 2030 تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند

مجریان سند 2030 تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند
اکبری زاده گفت: سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمان شکایتی علیه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش وپرورش به اتهام توهین به مقدسات و حذف تصویر قرآن مجید از کتاب فارسی پایه اول دبستان و جایگزینی آن با یک گلدان، در دادستانی کل کشور ثبت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا اکبری زاده در گفتگو با راه آرمان؛ گفت: سند توسعه پایدار 2030 معروف به سند 2030 که یک موافقت نامه و تصویب نامه بین المللی و مربوط به سازمان یونسکو است، بر خلاف اصول 77 و 125 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، توسط دولت یازدهم در اینچئون کره جنوبی امضاء و سپس براساس مصوبه تاریخ  25/06/1395 هیات دولت کارگروه ملی آموزش 2030 تشکیل ومتعاقبا این مصوبه ابلاغ شد.

رییس کانون بسیج حقوقدانان شهید بهشتی دادگستری کرمان ادامه داد: صرف نظر از اشکالات حقوقی و ایرادات اساسی که به این تصویب نامه و اقدامات خلاف قانون دولت یازدهم در این زمینه وارد است، اما از آن مهم تر محتوای سند مذکور است که محتوی ضد دینی، ضد ارزشی و ضد اسلامی با لعاب مدرنیه و بر خلاف آرمان های انقلاب اسلامی مردم ایران و بر خلاف آموزه های اسلام، قرآن و شریعت ناب محمدی است.

وی افزود: این سند در راستای اهداف استعماری و استثماری غرب و آمریکا تروریست و ضد بشریت بوده که از جمله این آموزه ها ترویج فساد و فحشاء در بین جوامع، ترویج هم جنسگرایی و رسمیت بخشیدن به آن، تایید مصرف مشروبات الکلی، عدم پایبندی به بنیان های خانواده، عدم توجه به فیزیولوژی دو جنس مخالف اشاره کرد.

اکبری زاده با اشاره به مطلب فوق اظهار کرد: آموزش مسائل جنسی به کودکان و نوجوانان بدون رعایت مسائل تربیتی اسلامی، تسلط استعمار بر فرهنگ، علم و قدرت ملل، نفوذ دشمن در عرصه های مختلف، بی احترامی به آداب و سنن و ارزش های اسلامی، نفی استقلال، تلقی موضوع شهادت طلبی به عنوان خشونت طلبی به بهانه ترویج فرهنگ صلح و موضوعاتی از این دست، ره آورد تعلیمات وآموزه های این سند است.

مستشار دادگاه تجدید نظر استان کرمان بیان کرد: متاسفانه به لحاظ لعاب بکار رفته در این سند از طریق استخدام کلمات و الفاظ ظاهر فریب و اینکه مقصود و مراد تدوین کنندگان و تفسیر ایشان از اصطلاحات موجود در این سند، همان تفسیر رایج مبتنی بر ارزش های جهان مادی، اومانسیم و نظام سلطه غرب است، عده ای را دچار اشتباه کرده که ندانسته به دفاع از این سند می پردازند.

رییس کانون بسیج حقوقدانان شهید بهشتی دادگستری کرمان ابراز کرد: در طول چهار سال اخیر مقام معظم رهبری در جلسات مختلف ضمن ابراز مخالفت با سند مذکور، در مورد عدم اجرای این سند تذکرات فراوانی به مسئولین ودست اندر کاران مربوط داده اند.

وی گفت: از لحاظ مباحث اعتقادی و لزوم تبعیت از فرامین ولی فقیه که در عصر غیبت امام معصوم علیه السلام که عهده دار مدیریت کلان جامعه اسلامی بر مبنای مردم سالاری دینی بوده و با توجه به اصل 57 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تبعیت از دستورات ولی فقیه واجب ولازم بوده، به مصداق آیه 59 سوره نسا همین لزوم تبعیت و فرمان برداری از فرامین نایب امام زمان(عج) بوده و جلوه ای از ولایت مداری جامعه و مسئولین است و حرکت بر خلاف آن شرعا حرام و خلاف قانونی خواهد بود.

اکبری زاده تصریح کرد: متاسفانه علی رغم هشدارها، تذکرات و نهی مقام معظم رهبری از اجرای سند 2030 در گوشه وکنار کشور مشاهده می شود که همچنان افرادی اجرای سند 2030 را وجهه همت خود قرار داده اند.

رییس کانون بسیج حقوقدانان شهید بهشتی دادگستری کرمان ادامه داد: با توجه به اینکه ولی فقیه فصل الخطاب بوده و همه آحاد افراد جامعه اسلامی مخاطب کلام رهبری هستند و دستگاه قضائی جمهوری اسلامی ایران فارغ از این مباحث نبوده و از ویژگی های عدلیه انقلابی، واکنش قانونی، حقوقی و قضایی مناسب به این موضوعات است.

مستشار دادگاه تجدید نظر استان کرمان افزود: بسیج حقوقدانان دادگستری استان کرمان با هم فکری و هم اندیشی صاحب نظران این حوزه، ابعاد حقوقی رفتار مجریان سند 2030 و ضمانت اجراهای کیفری و حقوقی برخورد با این عهدشکنان و قانون شکنان را بررسی و در پایان این مباحثات و مطالعات چنین جمع بندی حاصل شد.

وی اظهار کرد: این رفتار ها در قالب جرائمی همچون توهین به مقدسات موضوع ماده 513 ، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران موضوع ماده 500، توهین به مقام رهبری موضوع ماده  514 ، اقدام علیه نظام موضوع ماده  610 و تشویق به فساد و فحشاء موضوع ماده  639 از قانون مجازات اسلامی کتاب تعزیرات و مجازات های بازدارنده مصوب سال 1375 توصیف می شوند.

اکبری زاده با بیان اینکه هر چند در برخی قوانین خاص هم مصادیقی از انطباق رفتار های این قانون شکنان با آن قوانین وجود دارد، عنوان کرد: بنابراین افرادی که در جامعه مبادرت به قانون شکنی نموده و به آرمان های انقلاب اسلامی، آموزه های اسلام، قرآن و اهل بیت علیهم السلام پایبند نیستند، با برخورد قضائی مواجه خواهند شد.

رییس کانون بسیج حقوقدانان شهید بهشتی دادگستری کرمان تأکید کرد: انقلاب اسلامی، انقلاب ارزشهاست و در راه تحقق آن هزاران شهید تقدیم شده است  که خیانت به آرمان شهداء و امام راحل عظیم الشان در قاموس فرزندان حضرت روح الله جایی نخواهد داشت و چنین رفتارهایی را بر نخواهند تافت.

مستشار دادگاه تجدید نظر استان کرمان بیان کرد: هر چند تبیین فکری و ارائه مباحث نظری و تحلیل محتوای سند 2030 از وظایف دستگاه های متولی امور فرهنگی از جمله حوزه های علمیه، روحانیت انقلابی، دانشگاه ها، اساتید و دانشجویان حزب الهی است و هر کس باید به وظیفه خود قیام کند؛ ولیکن هیچ کدام جای یکدیگر را نمی گیرند و ضروری است که هر کس در این جنگ و هجمه سنگین دشمن به وظیفه خود عمل کند.

وی اظهار کرد: در همین راستا اولین اقدام سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمان شکایت علیه رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش به اتهام توهین به مقدسات از طریق حذف تصویر قرآن مجید از کتاب فارسی پایه اول دبستان و جایگزینی آن با یک گلدان، موضوع ماده 513 قانون مجازات اسلامی کتاب تعزیرات و مجازات های بازدانده مصوب سال 1375 به دادستان کل کشور بوده است.

اکبری زاده در پایان خاطر نشان کرد: امید است حرکت جامعه به سمت تمدن نوین اسلامی با سرعت بیشتری و با همت و همکاری آحاد افراد جامعه قرین شده، تا با راهبری فرزند حضرت زهرا سلام الله علیها  امام خامنه ای جامعه ما به سمت سعادت وحیات طیبه رهنمون گردد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649229
ارسال نظر
نظرات