شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:37 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649235
مسئول سازمان بسیج کارگری در گفت‌وگو با دانا:

بسیج کارگری در دفاع مقدس 14 هزار شهید تقدیم کرد/ کارگران در دو جبهه «نبرد» و «پشتیبانی» حضور داشتند

بسیج کارگری در دفاع مقدس 14 هزار شهید تقدیم کرد/ کارگران در دو جبهه «نبرد» و «پشتیبانی» حضور داشتند
علی‌حسین رعیتی‌فرد به نقش بسیج کارگری در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: کارگران بسیجی هم در دفاع مقدس از آب و خاک میهن اسلامی دفاع می‌کردند تا وجبی از خاک کشور به دشمن نرسد.

«علی‌حسین رعیتی‌فرد» مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، به نقش مهم قشر بسیج کارگری در دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: کارگران کارخانجات مراکز تولیدی در دفاع مقدس نقش اساسی داشتند و در همین رابطه قشر بسیج کارگری 14 هزار شهید را در 8 سال جنگ حق علیه باطل تقدیم کرد.

وی با بیان اینکه کارخانجات مراکز تولیدی هم نقش پشتیبانی کننده و هم نقش اعزام کننده نیروها را داشتند افزود: این کارخانجات در ساخت ادوات مورد نیاز جنگی نیز نقش تاثیرگذاری داشتند؛ کارخانه‌هایی مثل ماشین سازی تبریز، ذوب آهن اصفهان و خیلی از کارخانجات بزرگ دیگر که در حوزه صنعت فعال بودند، تامین کننده قطعات مورد نیاز صنعتی و همچنین تعمیر کننده تانک‌ها و ماشین‌های مورد استفاده در خط مقدم بودند.
 
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور ادامه داد: علاوه بر این‌ها بسیج کارگری اعزام کننده نیرو به خط مقدم و جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بود؛ برخی از کارخانه‌های بسیج کارگری مثل ذوب آهن اصفهان 283 شهید، پالایشگاه آبادان 260 شهید، پالایشگاه تبریز 10 شهید، نیروگاه سلیمی نکا 20 شهید تقدیم انقلاب کردند.
 
رعیتی‎فرد با اشاره به اینکه کارگران در دو جبهه جهاد می‌کردند گفت: کارگران بسیجی هم در دفاع مقدس از آب و خاک میهن اسلامی دفاع می‌کردند تا وجبی از خاک کشور به دشمن نرسد و هم در مراکز تولیدی صنعتی تلاش می‌کردند علاوه بر اینکه نیاز کشور را برآورده کنند، چرخ صنعت کشور را بچرخانند و اقلام مورد نیاز جنگ را هم تامین کنند؛ بر همین اساس نقش بسیج کارگری در 8 سال دفاع مقدس پررنگ و برجسته است.
 
وی در پایان بیان داشت: امیدواریم در چهلمین سالگرد دفاع مقدس بتوانیم نقش مهم و ارزنده کارگران، کارفرمایان و تولید کنندگان را تبیین کنیم و یاد شهدای گرانقدر این حوزه را پاس بداریم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1649235
ارسال نظر
نظرات