شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:29 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649283
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل:

استفاده از موقعیت مرزی اردبیل برای افزایش صادرات/احداث شهرک صنعتی مشترک میان ایران و آذربایجان پیگیری می شود

استفاده از موقعیت مرزی اردبیل برای افزایش صادرات/احداث شهرک صنعتی مشترک میان ایران و آذربایجان پیگیری می شود
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: احداث شهرک صنعتی مشترک میان ایران و جمهوری آذربایجان در دستور کار دو کشور قرار دارد که احداث آن، روند مثبتی در جذب سرمایه گذار و توسعه صنعت منطقه در پی خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، محمد اهلی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: شهرک صنعتی مشترک میان ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه صفر مرزی میان دو کشور و در منطقه تازه کند شهرستان پارس آباد  اجرا خواهد شد.

وی افزود: طی بازدید معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از منطقه پیشنهادی احداث شهرک صنعتی مرزی که با حضور نماینده مردم شریف شهرستان های پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز صورت پذیرفت، مقرر شد در گام نخست نسبت به امکان احداث شهرک مرزی با مساحت 100 هکتار اقدام شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: در این سفر قرار شد که تا پس از معرفی اراضی ملی و انجام مطالعات مکان گزینی از سوی فرمانداری پارس آباد، موضوع برای طرح و تصویب در هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و اخذ مصوبه هیات وزیران، به سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ارسال شود.

اهلی ایجاد شهرک صنعتی مرزی در مناطق محروم و مرزی را باعث توسعه و ایجاد اشتغال در این مناطق دانست و خاطر نشان کرد: با احداث شهرک صنعتی مشترک، مقدمات حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سطح استان بیشتر خواهد شد.

وی ایجاد شهرک صنعتی مرزی مشترک را گشایش فصل جدیدی در تقویت ارتباط دو جانبه با کشور جمهوری آذربایجان دانست و تصریح کرد: استفاده از موقعیت مرزی استان اردبیل می تواند نقش بسزایی در افزایش تولید و صادرات به کشورهای همجوار داشته باشد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649283
ارسال نظر
نظرات