شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:26 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649303
امام جمعه تبریز در آئین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس؛

لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه/ وحدت نیروهای مسلح، عاملِ پیروزی در دفاع مقدس بود

لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه/ وحدت نیروهای مسلح، عاملِ پیروزی در دفاع مقدس بود
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: نباید جوانانی که حتی شناسنامه خود را دستکاری می‌کردند تا به جبهه بروند را فراموش کنیم، ما باید از این جوانان الگوسازی کنیم و هفته دفاع مقدس برای همین الگوسازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم صبح امروز در آئین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس اظهار داشت: آنچه که باید در هفته دفاع مقدس یاد کنیم نقش فرماندهی ولی فقیه در قلب حماسه‌ها، پیروزی ها و همان شعار "ما قوی هستیم" است. نقش ولی فقیه در پیروزهای دفاع مقدس بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه وقتی از پیروزی در دفاع مقدس حرف می‌زنیم باید از قدرت وحدت نیروهای مسلح و بسیج مردمی برای ایجاد بازدارندگی و مقابله با تهدیدها را مدنظر قرار دهیم، گفت: آنچه که باعث پیروزی در دفاع مقدس شد وحدت و همدلی دلاورمردان در دفاع مقدس است؛ سپاهیان غیرتمند، ارتشیان فداکار و بسیجیان جان بر کف همه و همه دست به دست هم دادند تا دفاع ما به پیروزی برسد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه دشمن آغازگر جنگ بود، عنوان کرد: ما توانستیم در مقابل این جنگ دشمن را از خاکمان بیرون کنیم و نگذاریم دشمن به اهداف خودش برسد. وقتی از دفاع مقدس صحبت می‌کنیم باید تبیین اثر بخشی دفاع مقدس بر موج بیداری اسلامی را مطرح کنیم و جبهه مقاومت که بر اساس دفاع مقدس ما ایجاد شده است.

وی با گرامیداشت یاد سپهبد سردار قاسم سلیمانی ابراز داشت: آغاز موج بیداری اسلامی به واسطه مدافعین حرم ما و سردار سلیمانی بود و همین موضوع نیز برخواسته از دفاع مقدس ماست. وقتی از دفاع مقدس سخن می‌گوییم نباید نقش و هوشیاری گروه‌های مردمی و به ویژه جوانان را از یاد ببریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم جوانان را نقش اصلی در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: نباید این جوانان را که حتی شناسنامه خود را دستکاری می‌کردند تا به جبهه بروند را فراموش کنیم، ما باید از این جوانان الگوسازی کنیم و هفته دفاع مقدس برای همین الگوسازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همراه با تقدیر از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس تنها برای اجرای برنامه‌های نمادین نیست، یادآور شد: باید این هفته مقدمه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد و نسل‌های جدید با فرهنگ دفاع مقدس آشنا شوند. هفته دفاع مقدس بهانه‌ای است تا فداکاری روحانیت در جبهه‌ها را یادآوری کنیم؛ روحانیتی که نزدیک به پنج هزار شهید داده است.

امام جمعه تبریز با اشاره به نقش بانوان در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس باید یادآور نقش شیرزنان و تاریخ سازان و مادران ما در دوران دفاع مقدس باشد، چه در پشت جبهه که نقش جمع آوری کمک‌های مردمی را داشتند و چه حتی در جبهه‌های جنگ که فداکاری می‌کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649303
ارسال نظر
نظرات