شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 11:25 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649309
مدیر کل فنی حرفه ای لرستان:

مرکز مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان لرستان ایجاد می‌شود

مرکز مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان لرستان ایجاد می‌شود
آذرخش، مدیر کل فنی حرفه ای لرستان گفت: اعطای مجوز تاسیس مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی به دانشگاه فرهنگیان به منظور توانمندسازی دانشجو معلمان و مربیان موسسات آموزش عالی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، محمدرضا آذرخش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای همکاری و ارتقای شایستگی، حرفه ای دانشجو معلمان در جلسه ای با حضور مسئولین دانشگاه فرهنگیان لرستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، تفاهم نامه ی همکاری مشترک به امضا رسید که بر توسعه و گسترش همکاری های بین دانشگاه فرهنگیان و اداره کل فنی و حرفه ای استان تاکید شد.

وی افزود: وظیفه ما در مورد نهادینه کردن فرهنگ کار یک تکلیف ملی است و تلاش شده است تا آموزش های مهارتی به کلیه سطوح و لایه‌های اجتماعی نشر داده شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان تصریح کرد: هدف از این تفاهم نامه اعطای مجوز تاسیس مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی به دانشگاه فرهنگیان به منظور توانمندسازی دانشجو معلمان و مربیان موسسات آموزش عالی است.

علی آقایی جودکی سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان نیز انعقاد این تفاهم نامه را گامی بلند در راستای کیفیت بخشی به امر آموزش دانست و افزود: فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، معلمان بالقوه ای هستند که طی چهار تا شش سال آموزش مستمر به دستگاه بزرگ آموزش و پرورش وارد می شوند.

وی با تأکید بر لزوم آموزش مهارتی در کنار آموزش های تئوری به دانشجو معلمان بیان کرد: بعضی از دانشجو معلمان قطعا باید در مدارس روستایی و عشایری مشغول به خدمت شوند که باید مهارت هایی در زمینه های مختلف فرابگیرند تا بتوانند در مسائل اجتماعی نیازهای روزمره را مدیریت کنند.

جودکی با اشاره به رسالت مهم دانشگاه فرهنگیان در راستای ارتقای شایستگی حرفه ای معلمان اظهار داشت: همه ارگان ها و دستگاه ها باید این دانشگاه را در وظیفه خطیری که به عهده دارد یاری نمایند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649309
ارسال نظر
نظرات