شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:31 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649329
به بهانه ۴۰ سالگی دفاع مقدس؛

جنگ ۸ ساله، عرصه ظهور و بروز کارآمدی اسلام انقلابی بود/ ایجاد جریان مقاومت، بزرگترین دستاورد دفاع‌مقدس

جنگ ۸ ساله، عرصه ظهور و بروز کارآمدی اسلام انقلابی بود/ ایجاد جریان مقاومت، بزرگترین دستاورد دفاع‌مقدس
دفاع مقدس که در تداوم انقلاب اسلامی به خاطر تجاوز وحشیانه صدام و ۴۴ کشور حامی او رخ داد، عرصه ظهور و بروز کارآمدی اسلام انقلابی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ «هر روز ما در جنگ برکتی داشته‌ایم که در همه صحنه‌ها از آن بهره جسته‌ایم. ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نموده‌ایم. ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نموده‌ایم. ما در جنگ، پرده از چهره تزویر جهانخواران کنار زدیم. ما در جنگ، دوستان و دشمنانمان را شناخته‌ایم. ما در جنگ به این نتیجه رسیده‌ایم که باید روی پای خودمان بایستیم. ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. ما در جنگ ریشه‌های انقلاب پربار اسلا کرد، جنگ ما کمک به افغانستان را به دنبال داشت. جنگ ما فتح فلسطین را به دنبال خواهد داشت. جنگ ما موجب شد که تمامی سردمداران نظام‌های فاسد در مقابل اسلام احساس ذلت کنند. جنگ ما بیداری پاکستان و هندوستان را به دنبال داشت. تنها در جنگ بود که صنایع نظامی ما از رشد آنچنانی برخوردار شد و از همه اینها مهم‌تر استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت.»

اسلام پیشرفت به جلو را تشویق می‌کند

سطور فوق گوشه‌ای از پیام حضرت امام خمینی(ره) در قبول قطعنامه 598 بود. بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی دستاوردهای پربرکت دفاع مقدس را استقلال، آزادگی، برپایی حکومت مستضعفان و غلبه آنها بر مستکبرین عالم، خودکفایی در صنایع نظامی و به دست آوردن عزت نفس در سطح اجتماعی و ملی، ایستادگی عزتمندانه، تحکیم مودت و برادری بین آحاد مردم و تحریک ملت‌های منطقه علیه ظالمان عالم و نشان دادن به همه اَحرار جهان مبنی براینکه امکان ایستادگی علیه ظالمان وجود دارد، بر می‌شمارند. اما از همه مهم‌تر را استمرار اسلام انقلابی می‌داند.

در حقیقت ریشه همه این برکات متعلق به اسلام انقلابی است. نقطه مقابل اسلام انقلابی، اسلام امریکایی به عنوان قلدرترین مخالف آن قرار دارد که دارای ویژگی‌هایی همچون تجمل و اشرافیگری، سازش، تساهل و تسامح، سطحی نگری، انزوا و فردگرایی و نفاق و تزویر بوده و جزء ارکان آن است.

اسلام انقلابی که با مطالعه در سیره پیامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) به خوبی معلوم و مشهود است، اسلامی است که دائماً پیشرفت رو به جلو را توصیه می‌کند و همگان را از ایستایی و سکون، تنبلی و سستی بازمی‌دارد.

دفاع مقدس که در تداوم انقلاب اسلامی به خاطر تجاوز وحشیانه صدام و 44 کشور حامی او رخ داد، عرصه ظهور و بروز کارآمدی اسلام انقلابی بود.

ملت غیور ایران اسلامی با اجرایی کردن تفکر اسلام انقلابی و داشتن ایمانی راسخ و خلل ناپذیر و با اتکاء به خداوند که منبع قدرت لایزال است توانست پوزه مستکبرین و شیاطین را به خاک بمالد و عزت و اقتدار را برای ابد برای مردمان دیار ایران اسلامی به بار آورد و سرهای منحوس آنها را در مقابل ملت ایران اسلامی خم کند.

گفتگوی تمدن‌ها و اتخاذ سیاست اصلاحات

نمونه این مدعا، نامه امریکایی‌های شیطان صفت پس از حمله صدام به کویت و پس از پایان جنگ تحمیلی به مقامات عالی رتبه نظام است. یانکی‌ها که به مقابله با حمله صدام به کویت برخاسته بودند، وقتی صدام و نیروهایش به داخل خاک عراق عقب‌نشینی کردند، طی نامه‌ای به مسئولین جمهوری اسلامی اعلام کردند که اگر صدام با تمام نیروهایش در عتبات مقدس سنگر بگیرد و پنهان شود یک تیر هم به سوی آنها شلیک نخواهد کرد.

این اطمینان امریکایی‌ها که مدت‌ها قبل با عملی وحشیانه به هواپیمای مسافربری حمله کرده و 290 نفر را رسماً کشتند و به فرمانده ناو تهاجم کننده مدال افتخار هم دادند، جای بسی تعجب دارد.

جالب اینجاست که سال‌ها بعد و در اثر تئوریزه کردن گفتگوی تمدن‌ها و اتخاذ سیاست اصلاحات! از سوی حامیان اسلام امریکایی، متعاقب آن امریکایی‌ها با دریافت چراغ سبز از سوی سینه چاکانش شعار اصلاحات در خاورمیانه بزرگ را سر داده و کشور طی مدت کوتاهی در محاصره پایگاه‌های امریکایی قرار گرفت.

امریکایی‌های تروریست به افغانستان و متعاقباً عراق حمله کردند. در این حمله و تهاجم جان و مال و ناموس افغانستانی‌ها و عراقی‌ها مورد تعرض قرار گرفت و اتفاق تلخ این تهاجم، به توپ بستن و هتک حرمت حرمین شریفین و عتبات مقدس توسط چکمه پوشان ددمنش آمریکایی بود که با سکوت جریان اسلام امریکایی مواجه شد.

مقاومت نتیجه تحکیم اسلام انقلابی

جریان اسلام امریکایی بدون استثناء در مقابل این بی‌حرمتی سکوت اختیار کرد و تنها به بیان چند کلمه کوتاه توسط برخی سران آن مبنی بر زشت بودن این عمل بسنده کرد!

اما حامیان تفکر اسلام انقلابی که همیشه در مسیر دفاع از اسلام و ایران و مردمانش در خط مقدم بوده‌اند و هستند و خواهند بود، سال‌ها بعد در جریان حمله کفتارهای وحشی گروهک تروریستی موسوم به داعش که از بین بردن تمام حرمین شریفین از سوریه تا عراق و سپس ایران اسلامی عزیز که هدف نهایی شان بود، با نثار جان خویش و ایستادگی در مقابل دشمنان، نطفه توطئه سهمگین و هفت هزار میلیارد دلاری یانکی‌های وحشی را در دم خفه کرد و از میان برد و همین مقاومت نتیجه تحکیم اسلام انقلابی است که بزرگترین دستاورد دفاع مقدس است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1649329
ارسال نظر
نظرات