شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649342
آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی:

کارنامه دفاع مقدس مملو از سربلندی، عزت و کرامت است/با تغییر رئیس‌جمهور ماهیت استکباری آمریکا تغییر نمی کند

کارنامه دفاع مقدس مملو از سربلندی، عزت و کرامت است/با تغییر رئیس‌جمهور ماهیت استکباری آمریکا تغییر نمی کند
امام جمعه اراک با تأکید بر اینکه کارنامه دفاع مقدس مملو از سربلندی، عزت و کرامت است و شهدا سند افتخار ملت ایران هستند گفت: استان مرکزی به عنوان دیار امام خمینی(ره)، استان عالم خیز و بزرگ مردان تاریخ و ۶۲۰۰ شهید یک عملکرد درخشان در هشت سال دفاع مقدس دارد که مردم استان امروز به آن افتخار می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی امروز در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در اراک گفت: وابستگی ایران قبل از ایران در همه حوزه ها در یک شرایط اسف باری بود و یک تاریخ بسیار تلخ در قبل از انقلاب شاهد بودیم و این مسئله امروز باید برای جوانان و نوجوانان به درستی تبیین شود چراکه دشمن به دنبال تبلیغات سوء است.

دری نجف آبادی اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی دوران نوکری برای آمریکا در کشور حاکم بود که دست های پلید آمریکائی منابع و ثروت های کشور را غارت می کردند.

وی ادامه داد: ایران قبل از انقلاب در اوج وابستگی بود و به طور مثال در حوزه بهداشت و درمان کاملا یک شرایط فلج کننده در داخل همراه بودیم و هیچ گونه امکاناتی در داخل نداشتیم.

امام جمعه اراک بیان کرد: قبل از انقلاب در حوزه دفاعی حتی توان ساخت یک اسلحه ساده هم نداشتیم و تمام سیستم های دفاعی و امنیتی کاملا وابسته به غربی ها بود و امروز به برکت انقلاب اسلامی بیش از ۹۰ درصد در حوزه های مختلف استقلال داریم و باید برای تحقق آن ۱۰ درصد باقی مانده تلاش و عزم همگانی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: شرایط قبل از انقلاب برای ملت ایران کاملا تلخ بود و نیاز است این شرایط به طور دقیق و کامل در اختیار دانش آموزان،  دانشجویان و مراکز علمی قرار گیرد تا تبیین واقعی و درست اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به اینکه دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن و اقدامات امنیتی استفاده می کند که نمونه بارز آن توطئه های منافقین و جنگ تحمیلی هشت ساله است افزود: کارنامه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اراده و قدرت الهی بسیار درخشان است و این به برکت خون شهدا، هدایت ها و رهبری های الهی و مجاهدت های رزمندگان به دست آمده است.

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه کارنامه دفاع مقدس مملو از سربلندی، عزت و کرامت است و شهدا سند افتخار ملت ایران هستند گفت: استان مرکزی به عنوان دیار امام خمینی(ره)، استان عالم خیز و بزرگ مردان تاریخ و ۶۲۰۰ شهید یک عملکرد درخشان در هشت سال دفاع مقدس دارد که مردم استان امروز به آن افتخار می کنند.

دری نجف آبادی هوشیاری مقام معظم رهبری در همه سطوح و در راس آنها هوشیاری در سطح منطقه ای و دفاعی در برابر دشمنان کوردل را زبان زد خاص و عام دانست افزود: این هوشیاری سبب استیصال و نابودی تمام معادلات دشمنان شده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: امروز قدرت جمهوری اسلامی یک قدرت بی نظیر در منطقه و بین کشورهای دنیا است و این نشان دهنده موفقیت در چهل سال اول انقلاب است.

وی ادامه داد: امروز در برابر گرگ های آدم خوار با تمام قدرت ایستادگی خواهیم کرد و در مقابل تهدیدات و توطئه های دشمنان بی تفاوت نخواهیم بود چراکه این یک وظیفه ملی و مهم است.

امام جمعه اراک اضافه کرد: امروز باید توجه داشته باشیم از غربی ها چیزی عاید ما نخواهد شد و نباید چشممان به غرب باشد و برای ما تفاوتی نمی کند که چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشد چراکه ماهیت آمریکا استکباری است و با تغییر رئیس جمهور ماهیت آن تغییر پیدا نمی کند.

دری نجف آبادی بیان کرد: راهی که امام برای ما ترسیم کرده اند و توسط مقام معظم رهبری با قدرت در حال پیمودن است راه عزت و کرامت ملت ایران است و امروز همه باید با تبعیت محض از ولایت فقیه این راه باعظمت را ادامه دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: راه امام و مقام معظم رهبری راه تکریم انسانیت است که به دنبال برپایی ظهور حضرت مهدی(عج) می باشد.

وی افزود: نسل امروز جامعه باید با جدیت و قدرت راه امام ، شهدا و پیشکسوتان جهاد و شهادت را طی کند چراکه این راه با عظمت توسط قرآن کریم نیز توصیه شده است.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه پیشکسوتان جهاد و شهادت مایه امید و عزت جامعه هستند اظهار کرد: اگر امروز آنها را تکریم می کنیم نشان از این دارد که باید راه این عزیزان با قدرت تر از گذشته ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649342
ارسال نظر
نظرات