شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:00 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649410
محسن رضایی:

جنگ را تبدیل به دانشگاه کردیم/ اقتصاد باید در کنار اقتدار موجب ارتقای نظام سیاسی شود

جنگ را تبدیل به دانشگاه کردیم/ اقتصاد باید در کنار اقتدار موجب ارتقای نظام سیاسی شود
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امیدوارم سال‌های آینده، سال‌های دستیابی ملت ایران به اقتصاد شکوهمند باشد که اگر این اقتصاد در کنار اقتدار و هر 2 در کنار نظام سیاسی ایران قرار بگیرد، بسیاری از مشکلات مردم حل می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز (دوشنبه 31 شهریور) به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس مهمان تلفنی برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این گفتگوی تلفنی، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: ملت ما در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نشان داد که ظرفیت معجزه آفرینی دارد . در حالی که در دوران دفاع مقدس به ۵ استان کشور حمله شد و ارتش بعث عراق با حمایت امریکا و روسیه، واردخاک ایران شد و در حدود سه میلیون مردم بی پناه آواره شدند. چنین اتفاقی وجدان جوانان کشور را به تحرک وا داشت و آنها برای لبیک گویی به ملت و رهبرشان از زندگی شخصی، شغل، تحصیل و علایق و پدر و مادر دست کشیدند و در وسط معرکه دود و آتش و خون قرار گرفتند. این انسانها ، بدون هیچ چشم داشت به مقام و پست و درجه خالصانه برای کشورشان جنگیدند.

وی ادامه داد: این جوانان با وجود سن کم، توانستند رهبری گردان ها را برعهده بگیرند. روحیات ایمان و انگیزه آنها تعیین کننده بود و در کنار آن چگونگی روند آموزش توانست به این جوانان کمک کند تا بتوانند در این میدان نبرد ، پیروز باشند.

رضایی در ادامه تاکید کرد: در هر عملیاتی، درس هایی میگرفتیم تا برای عملیات های بزرگتر ، با تجربه تر و پخته تر عمل کنیم. ما جنگ را تبدیل به دانشگاه کردیم. برخی از برادرانمان تیراندازی را در وسط معرکه آموختند چون ما فرصت کافی برای آموزش طولانی مدت نداشتیم.

وی اضافه کرد: ما با عنایت پروردگار، مدل جدیدی ازآموزش ضمن کار و تربیت در میانه معرکه را ایجاد کردیم و با کمک هم توانستیم به یاری خدا موفق شویم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: من با وجود آنکه سعی در آموزش تازه کارها داشتم اما در خلال این آموزش، از آنها یاد می گرفتم.

وی ادامه داد: بزرگترین چالش من در دوران حضور در دفاع مقدس، این بود که به خاطر اختلاف نظرها در پشت جبهه تحت فشار قرار داشتیم و هم از روبرو که دنیا به صدام برای این جنگ کمک می کرد و از عملیات خیبر به بعد هم به عراق اجازه داده شد از بمب شیمیایی استفاده کند و حتی شورای امنیت سازمان ملل در برابر آن سکوت کرد.

رضایی گفت: خوشبختانه به فضل پروردگار و ایستادگی حضرت امام (ره) به نتیجه مطلوب رسیدیم و همه شهرهایمان آزاد شد. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم سال های آینده، سال های دستیابی ملت ایران به اقتصاد شکوهمند باشد که اگر این اقتصاد در کنار اقتدار و هر دو در کنار نظام سیاسی ایران قرار بگیرد، بسیاری از مشکلات مردم حل می شود.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1649410
ارسال نظر
نظرات