شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:14 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649527
دادستان میاندورود:

دفاع از ولی‌فقیه جلوه‌ای از دفاع مقدس است

دفاع از ولی‌فقیه جلوه‌ای از دفاع مقدس است
گفت: دفاع مقدس به این نیست که هشت سال بود و تمام شد بلکه در تمام زندگی انسان مومن اخلاقش می‌تواند دفاع مقدس باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، حجت الاسلام سیدجواد هاشمی عصر امروز در مراسم آغاز هفته دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در مسجد جامع سورک با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: شهدا با نثار جانشان به حیات واقعی رسیدند امیدواریم خداوند عاقبت ما را نیز شهادت قرار دهد.

وی یکی دیگر از جلوه‌های دفاع مقدس را دفاع از حق در مقابل باطل بیان کرد و گفت: همان‌طور که در صدر اسلام داشتیم و در جنگ احزاب تمام کفر در مقابل تمام دین قد علم کرد و مولا علی(ع) یک تنه در مقابله تمام کفر پیروز شد این جلوه که یک قسم از دفاع مقدس است در نظام مقدس جمهوری اسلامی هم اتفاق افتاد، در هشت سال دفاع مقدس، جنگ ایران و عراق مطرح نبود بلکه جنگ حق علیه باطل بود.

دادستان عمومی و انقلاب میاندورود با بیان اینکه دفاع مقدس فقط جنگ نظامی نیست و امروز هم هر یک از ما می‌توانیم دفاع مقدسی درست کنیم، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس در زندگی، دفاع از احکام دین است، دفاع از حجاب، دفاع از غیرت مردانگی، دفاع از حفظ انجام اهداف مسئولیت، دفاع از اخلاق اسلامی نیز یک جلوه‌ای از دفاع مقدس است.

هاشمی با تاکید بر اینکه در جنگ سوم دفاع از ولی فقیه نیز دفاع مقدس است، تصریح کرد: آن چیزی که باعث ایجاد عاشورا شد دفاع نکردن از ولی بود، عامل تنها ماندن حضرت علی(ع)، شهادت مظلومانه ائمه اطهار و ظهور نکردن امام زمان(عج) به‌دلیل نبودن مدافع ولی است، ما هوادار ائمه هستیم اما امام زمان(عج) برای ظهور باید مدافع و یار داشته باشد.

وی افزود: دفاع مقدس به این نیست که هشت سال بود و تمام شد بلکه در تمام زندگی انسان مومن اخلاقش می‌تواند دفاع مقدس باشد.

امام جمعه موقت میاندورود با اشاره به جایگاه رفیع شهدا در نزد خداوند، گفت: بهترین هدیه بهشتیان نشان دادن چهره شهدا به آنها است و سردار سلیمانی چهل سال شبانه روز در جهاد بود و جهاد را به معنای واقعی اقامه کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649527
ارسال نظر
نظرات