شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:26 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649549
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:

زنگ ایثار و شهادت در ۱۴ منطقه قزوین نواخته می‌شود

زنگ ایثار و شهادت در ۱۴ منطقه قزوین نواخته می‌شود
حسنعلی اصغری، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: نواختن زنگ ایثار و مقاومت در ۱۴ منطقه استان قزوین از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته دفاع مقدس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ حسنعلی اصغری امروز(دوشنبه) در نشست خبری که با حضور مسئولین سازمان‌های بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان در سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: باتوجه به اینکه کشور در طول تاریخ مورد هجمه دشمن و خسارت‌های ناشی از آن قرار گرفته، اما در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس کوچک‌ترین خدشه‌ای به اعتبار کشور به لطف خداوند و به همت مردان بزرگ وارد نشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: هرآنچه امروز داریم برگرفته از تبدیل تهدید دشمن به فرصت توسط بزرگ مردان دوران دفاع مقدس است.

وی بیان کرد: هرچند جنگ فی‌نفسه امری ناپسند است، اما زمانی که جنگ به ملتی تحمیل می‌شود آن ملت برای دفاع از خود باید رشادت‌های خود را نشان دهد و ملت ایران از این قاعده مستثنی نیست.

این مقام مسئول عنوان کرد: ما امروز می‌توانیم از شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم از جمله سردار سلیمانی الگو بگیریم چراکه این شهدا نقش اساسی را در حوزه‌های مختلف کشور از جمله رایزنی‌های سیاسی داشتند؛ ما باید از شهدا تاسی بگیریم و نام، یاد و خاطره بزرگ مردی همچون شهید سردار سلیمانی در تاریخ به یادگار خواهد ماند.

وی اضافه کرد: بنا داریم یاد و خاطره تمام شهدا را گرامی بداریم؛ باتوجه به اینکه دانش‌آموزان در زمان جنگ نبودند تلاش داریم در آموزش و پرورش شهدا را به این دانش‌آموزان معرفی کنیم.

اصغری با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته دفاع مقدس گفت: نواختن زنگ ایثار و مقاومت در ۱۴ منطقه استان به همت سازمان بسیج دانش‌آموزی و سازمان بسیج فرهنگیان در مدارس استان، تجلیل از خانواده شهدای دفاع مقدس و خاطره‌گویی دفاع مقدس از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

گزینش مدیران وجه سیاسی به خود گرفته است

وی تصریح کرد: با توجه به تعامل خوب سپاه و سازمان بسیج دانش‌آموزی و آموزش و پرورش، امیدواریم اتفاقات خوبی رقم بخورد؛ سند بنیادین آموزش و پرورش به عنوان رویکرد اصلی فعالیت آموزش و پرروش است و امیدواریم نقش خود را به خوبی در این بین انجام دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: بصیرت افراد در جامعه بیش از هرچیزی مورد نیاز است و اگر دانش‌آموزی مهارت‌های زندگی را به خوبی فرانگیرد، دچار آسیب‌های فداوانی خواهد شد

وی تصریح کرد: در معرفی برخی از شخصیت‌های بزرگ به دانش‌آموزان کوتاهی کردیم و هدف ما در زنگ ایثار و شهادت، معرفی شخصیت شهدا به دانش‌آموزان است؛ اگر همه وظیفه خود را به درستی انجام دهیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در گزینش مدیران نیز اشکال داریم و گزینش‌ها در کشور سیاسی است و امیدواریم به جایی برسیم که شایسته‌سالاری صورت بگیرد و بتوانیم مشکلات را به درستی حل و مدیریت کنیم‌.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه تعلیم و تربیت نباید تعطیل شود؛ یادآور شد: شهدا دارای جایگاه ارزشمندی در جامعه هستند و براین اساس، نام سردار قاسم سلیمانی به سر در یکی از مدارس قزوین مزین می‌شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1649549
ارسال نظر
نظرات