شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:20 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649769
معاون بهزیستی استان زنجان:

مراکز ترک اعتیاد در شهرستانهای دارای وضعیت سفید و زرد کرونایی پذیرش دارند

مراکز ترک اعتیاد در شهرستانهای دارای وضعیت سفید و زرد کرونایی پذیرش دارند
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به فعال بودن مراکز ترک اعتیاد در مناطق زرد و سفید در سطح استان گفت: کمپ‌های ترک اعتیاد در شهرستان‌هایی که به لحاظ بیماری کرونا در وضعیت سفید یا زرد باشند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تاکید بر حفظ سلامتی افراد، پذیرش دارند اما فعلاً در شهرستان‌های با وضعیت قرمز، پذیرش نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گل‌نسا آقامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: هم‌اکنون 27 مرکز ترک اعتیاد در سطح استان وجود دارد که از این تعداد ۱۱ مورد در شهرستان زنجان، ۵ مورد در ابهر و ۳ مرکز در شهرستان خدابنده و  ۳ مورد نیز در خرمدره فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: هر کدام از شهرستان‌های ماهنشان، طارم و سلطانیه، یک مرکز و شهرستان ایجرود نیز ۲ مرکز ترک اعتیاد دارند و تمام این مراکز، تحت نظارت بهزیستی استان فعالیت می‌کنند.

آقامحمدی افزود: از مجموع این مراکز ۱۵ مورد، مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی، یک مورد مرکز گذری کاهش آسیب، یک مورد مرکز سرپناه شبانه (Shelter) و ۱۱مورد نیز مراکز درمان و بازتوانی سرپایی معتادین هستند.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه مراکز درمان و کاهش آسیب با هدف یاری‌رسانی به افرادی که دچار اعتیاد شده‌اند تاسیس می‌شوند، گفت: آموزش، اطلاع‌رسانی، برقراری ارتباط درمانی، مشاوره، نمونه‌گیری، ارائه خدمات اولیه حمایتی و در دسترس قراردادن خدمات بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده از مهمترین وظایف و فعالیت‌های این مراکز است.

وی اظهار داشت: مراکز درمان سرپایی وابستگی به مواد، مرکز درمان بستری وابستگی به مواد، مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد، مرکز اقامتی خودیاری و اقامتی بلندمدت اجتماع درمان‌مدار، مراکز درمان وابستگی به مواد مخدر و مشاوره بیماری‌های رفتاری کاهش آسیب، جزء مراکز درمان و کاهش آسیب هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649769
ارسال نظر
نظرات