شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649800
مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان:

هدف دشمن از تحریف دفاع مقدس، سلب هویت جوانان است

هدف دشمن از تحریف دفاع مقدس، سلب هویت جوانان است
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: بیشترین مواجهه با تحریف دوران دفاع مقدس در بُعد نرم‌افزاری بوده و تمام تلاش دشمن و استکبار جهانی با تحریف دفاع مقدس این است که هویت اصلی نسل جوان را از او سلب کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سعید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: بخش اعظم بروز 8 سال دفاع مقدس در حوزه جنگ سرد، سخت و نظامی بوده و لوازم و شرایط خاص خود را داشت اما امروز در گام دوم انقلاب اسلامی، بیشترین دفاع و مواجهه ما در بُعد نرم و به‌ویژه هویتی است.

وی خاطرنشان کرد: دفاع مقدس به عنوان یکی از عقلانی‌ترین تدبیرهای نظام اسلامی در بستر بروز هویت دینی و انقلابی بوده که دارای آثار و برکات مادی و معنوی زیادی بوده است.

حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه این جریان هنوز هم ادامه دارد، تصریح کرد: آثار این فرهنگ فاخر تاکنون چه در داخل ایران اسلامی و چه در خارج از مرزها قابل مشاهده است.

** دفاع مقدس، یکی بسترهای صدور انقلاب اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: دفاع مقدس، یکی از بسترهای صدور انقلاب اسلامی در مقابل فرهنگ و تمدن غرب به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه هرچند جنگ‌ها به لحاظ ظاهری، سخت، شکننده و خانمان‌سوز هستند، افزود: اما دفاع مقدس به دلیل روح انسانی ایمانی حاکم بر این پدیده به عنوان زمینه‌ای برای رشد و تعالی انسان به شمار می‌رود که زمینه‌های این رشد کماکان ادامه دارد.

حجت‌الاسلام احمدی اظهار داشت: جنگ تحمیلی و دفاع مقدس به ما نشان داد که می‌شود به خودباوری رسید، روی پای خود ایستاد و در کنار دفاع از وطن و سرزمین، معنویت و خدا را هم در نظر گرفت.

وی تصریح کرد: انسان‌های آزاده در دوران دفاع مقدس توانستند با توکل بر خداوند متعال و توسل به اهل بیت(ع)، یک تهدید را به فرصت تبدیل کنند و به همین خاطر، ابعاد مختلف داخلی، بین‌المللی، هویتی، معنوی، بسیج‌کنندگی و الگوگیری این واقعه و پدیده، خیلی گسترده است که باید به آن توجه کرد.

** دفاع مقدس به میزان عظمتش، تحریف هم دارد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: دفاع مقدس به همان میزانی که عظمت و سازندگی داشته و حرکت‌دهنده و رُشد دهنده است به همان میزان نیز دشمنان از این جریان و حرکت عظیم و سرمایه بزرگ می‌ترسند و در صدد تحریف آن هستند.

وی با بیان اینکه گاهی تحریف به این معناست که اجازه ندهند این پدیده بزرگ، وارد زندگی نسل‌های آینده شده و به نوعی نسل‌های بعدی این پدیده را فراموش کنند، اظهار داشت: هر چقدر از یک تاریخی در اذهان، فاصله گرفته شده و آن زمان و تاریخ گفته و مرور نشود، نسل‌های بعدی از گذشته خود غافل می‌شوند و به فراموشی سپرده می‌شود.

حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه قسمت دیگر تحریف، ایجاد شک و شبهه در آرمان‌های آن پدیده است، خاطرنشان کرد: بخش اعظم کار دشمنان انقلاب اسلامی، ایجاد تشکیک در هدف و آرمان‌های دفاع مقدس است.

وی افزود: دشمنان می‌خواهند جنگ تحمیلی که با آن عظمت اتفاق افتاد و دفاعی که در برابر استکبار جهانی تحقق یافت را در حد درگیری بین 2 کشور مطرح کنند.

حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه دفاع مقدس، آثار و برکات بسیار خوبی برای جامعه داشت، ابراز کرد: ضرورت توجه به مرور تاریخ و هدف دفاع مقدس می‌تواند هم از فراموش شدن آن و هم تحریف شدن این واقعه جلوگیری کند.

** روایت دفاع مقدس باید در عین درایت باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه برای تقابل با فراموشی و تحریف دفاع مقدس در چند لایه باید کار شود، گفت: یکی از لایه‌ها بازماندگان دفاع مقدس یعنی رزمندگان، جانباران، آزادگان و ایثارگران هستند که شاهد ماجرا بودند و امروز به یادگار مانده‌اند.

وی اظهار داشت: حرکت و ظرفیت عظیم دفاع مقدس می‌تواند از طریق این عزیزان به نسل جوان امروزی و نسل‌های آینده انتقال پیدا کند که نقش رسانه در این راستا بسیار مهم است که باید به مدد و کمک بازمنادگان دوران دفاع مقدس بیایند.

حجت‌الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: آثار قلمی، خاطرات و تاریخ شفاهی رزمندگان دیروز باید تبدیل به متن شده و در قالب آثار متنی و هنری مختلف به عرصه بروز و ظهور برسد تا نسل‌های آینده از این طریق از گذشته خود آگاه شوند.

وی تاکید کرد: گاهی تاثیری که یک اثر هنری دارد شاید در گفتار نباشد که از این جهت، رسانه و هنر باید برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس به کمک بازماندگان بیایند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، مسئولیت مبلغان و راویان دفاع مقدس را سنگین توصیف کرد و گفت: وضعیت و رسالت مبلغان و راویان دفاع مقدس هم در بُعد سخت و دفاعی و هم در بُعد نرم‌افزاری و سیره شهیدان و ایثارگران است که هم باید روایت درست داشته باشند و هم روایت در عین درایت را باید پیگیر باشند.

وی با تاکید بر اینکه هر نوع روایتی، حرکت‌دهنده نبوده و نمی‌تواند الگو باشد، افزود: باید روایتی از تاریخ دفاع مقدس، عرضه شود که نسل جوان در حال حاضر رسالت و مسیر اصلی خود را پیدا کرده و بتواند در عصر خودش متناسب با شرایط موجود، مسیر را طی کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649800
ارسال نظر
نظرات