شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:34 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649826
در مراسم نواختن زنگ «مهر، مقاومت و ایثار» در گلستان عنوان شد؛

«ولایتمداری» محور اصلی وصیت نامه همه شهداست /دفاع مقدس باعث شکوفایی انقلاب شد

«ولایتمداری» محور اصلی وصیت نامه همه شهداست /دفاع مقدس باعث شکوفایی انقلاب شد
زنگ «مهر، مقاومت و ایثار» در مدارس گلستان با حضور جمعی از مسئولان و خانواده های شهدا و ایثارگران نواخته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ آیین نواختن زنگ « مهر ، مقاومت و ایثار» با حضور سید موسی حسینی ؛ جانشین سپاه نینوا ، احسان گوهری راد ؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان و دانش آموزان دبیرستان شاهد گرگان برگزار شد.

دفاع مقدس باعث شکوفایی انقلاب شد

احسان گوهری راد اظهار کرد: چهل سال از جنگ ایران و عراق می گذرد اما همواره از آن به «دفاع مقدس» یاد می شود زیرا ما جنگ را شروع نکردیم و فقط به تجاوزگری دشمنان پاسخ دادیم.

وی افزود: دفاع مقدس باعث شکوفایی انقلاب و کشورشد و شاید اگر این دفاع اتفاق نمی افتاد تداوم انقلاب ما در چهل و دومین سال خود امکان پذیر نبود و بازخوانی این وقایع از وظایف اصلی ماست.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: این جنگ  فقط جنگ فیزیکی نبود بلکه موهبت هایی برای مملکت ما داشت که باعث شد این مرزو بوم به امنیت برسد، پیشرفت کند و استعداد های فروانی را شکوفا کرد.

وی بیان کرد: ما باید بعنوان بازماندگان این جنگ، برای نوجوانان دهه 70 و 80 و کسانی که آثار جنگ را ندیدند پیام آور فرهنگ ایثار و موهبت های آن باشیم .

گوهری راد به ادبیات دفاع مقدس هم اشاره کرد و گفت:  تلفیق این ادبیات با بازگشایی مدارس ما را ملزم به آشناسازی و آگاهی بخشی آن برای دانش آموزان می کند.

بهجت تربتی نژاد مدیر آموزش و پرورش گرگان هم  در این مراسم گفت: همه برنامه های ما درکنار آموزش های کتاب های درسی این است که  برنامه های ارزشی و فرهنگی را بعنوان برنامه های مکمل  و فراتر از درس  به دانش آموزان انتقال دهیم.

«ولایتمداری» محور اصلی وصیت نامه همه شهداست

سید موسی حسینی در مراسم نواختن زنگ «مهر ، مقاومت و ایثار » در بیرستان شاهد گرگان اظهار کرد: دشمنان  با انگیزه از بین بردن انقلاب اسلامی که استمرار حرکت انبیا بود به ما حمله کردند اما به فضل خداوند این گفتمان انقلاب اسلامی بود که فاتح میدان شد.

وی افزود: ایمان و توکل به خدا ، ولایتمداری و بصیرت ، دشمن شناسی و مقاومت و ایستادگی مولفه های پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس بود.

جانشین سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: ما در دفاع مقدس به این باور رسیدیم که  می توانیم با سلاح ایمان هر غیرممکنی را جامه عمل بپوشانیم. 

وی بیان کرد: شما  که نوجوانان این آب و خاک هستید بدانید فردای این کشور متعلق به شماست و شما عزیزان آینده سازان این کشور خواهید بود.

حسینی تاکید کرد: محور اصلی وصیت نامه همه شهدا چه شهدای ابتدای انقلاب و چه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که به عنوان سیدالشهدای مقاومت شناخته می شوند ، ولایتمداری و پیروی از ولی فقیه  بوده است.

در این مراسم از دو دانش آموز نخبه گرگان که رتبه سوم و ششم کنکور تجربی را کسب کردند با اهدای هدایایی تجلیل شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649826
ارسال نظر
نظرات