شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649836
دفاع مقدس به روایت فرمانده گردان غواصی «جعفر طیار»؛

جنگ در آب نبرد نابرابری است/مقاومت مخلصانه و بی نظیر رزمندگان غواص

جنگ در آب نبرد نابرابری است/مقاومت مخلصانه و بی نظیر رزمندگان غواص
کریم مطهری گفت: جنگ در آب سخت ترین نبرد است چرا که از یک سمت باید با خود آب بجنگی و از سمت دیگر با مانع و سپری نداری که پشت آن قرار بگیری، در صورتی که دشمن روی خشکی مستقر است و مهمات خود را از خشکی شلیک می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کریم مطهری، رزمنده دفاع مقدس همدانی در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، گفت: جنگ خودش یک مقوله مهمی است و رهبری در دیدار با ایثارگران نکات مهمی را تاکید کردند.

وی ادامه داد: هیچ کشوری خواهان جنگ نیست مگر کشورهای سلطه گر و متخاصم و کشور آزاده ای مثل ایران هیچ گاه خواهان جنگ نبوده است.

مطهری با بیان اینکه جنگ جز ویرانی، قتل و غارت ارمغان دیگری ندارد افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس ایران فقط از خودش دفاع کرد، که دفاع در هر قاموس هر آزاده ای نوشته شده است و هر کسی می تواند از کیان و خانواده خودش دفاع کند.

رزمنده همدانی گفت: ایران هشت سال از خودش دفاع کرد به همین علت می گوییم دفاع مقدس، چرا که این جنگی تحمیل شده از سوی کشورهای سلطه گر به نمایندگی از عراق بود.

وی بیان کرد: کشورهای سلطه گر با رشد جمهوری اسلامی و ایران منافع خود را در خطر می دیدند بنابراین با حمایت عراق و صدام به جنگ و ویرانی در ایران پرداختند.

مطهری افزود: طی هشت سال بیشتر کشورهای دنیا دست به دست هم دادند تا کشوری که تازه انقلاب کرده بود را از پای در آورند اما ایران با امکانات جنگی خیلی کم و با قدرت ایمان و توکل و از همه مهمتر رهبری توانست بایستد و به دنیا مقاومت را نشان دهد.

این رزمنده دفاع مقدس گفت: ایران امروز از لحاظ اعتقادات، جنگ آوری، ارتش، سپاه و بسیج و امکانات بسیار توانمندتر از ایران چند سال پیش است و به کشوری اجازه نمی دهد به ایران تجاوز کند.

وی ادامه داد: در طول جنگ اتفاقات زیادی افتاد و در طول این هشت سال رزمندگان ایرانی همه نوع جنگی را تجربه کردند.

کریم مطهری که فرمانده گردان غواصی سپاه انصار الحسین (ع) همدان بود گفت: تمام عملیاتها در خشکی بود و وجود پستی و بلندی و عارضه و فراز و نشیب جنگ در خشکی را آسان تر می کند.

این رزمنده همدانی افزود: اما در جنگ ایران و عراق رزمندگان به جایی رسیدند مثل اروند رودخانه ای با طول آنچنانی و آبی وحشی که جزر و مد فراوانی داشت و باید رزمندگان جنگ در آب را فرا می گرفتند.

وی تاکید کرد: جنگ در آب سخت ترین نبرد است چرا که از یک سمت باید با خود آب بجنگی و از سمت دیگر با مانع و سپری نداری که پشت آن قرار بگیری ، در صورتی که دشمن روی خشکی مستقر است و مهمات خود را از خشکی شلیک می کند .

مطهری گفت: در تصرف فاو و عملیات والفجر بچه های غواص خوشان را نشان دادند، رزمندگانی که کار غواصی جنگی را در کمتر از یک هفته یاد گرفته بودند، غواصی که حداقل باید یکسال آموزش داده شود رزمندگان ایرانی در کمتر از یک هفته فرا گرفتند و در عملیات ها به کار بستند، اتفاق عجیبی که در هیچ جای دنیا سابقه ندارد و باید در زمره رکوردها ثبت شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649836
ارسال نظر
نظرات