شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:00 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649862
در گفت و گو با فرمانده سپاه شهرستان سراوان عنوان شد:

رزاق؛ مهمترین طرح ایجاد معیشت برای خانواده‌های نیازمند/ از راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی تا ایجاد اشتغال پایدار در راستای محرومیت‌زدایی

رزاق؛ مهمترین طرح ایجاد معیشت برای خانواده‌های نیازمند/ از راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی تا ایجاد اشتغال پایدار در راستای محرومیت‌زدایی
احمد مالدار گفت: سپاه محرومیت زدایی را از رسالت های ذاتی خود می داند و در این راستا اقدامات زیادی را برای زدودن غبار محرومیت و ایجاد اشتغال برای افراد نیازمند انجام داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد مالدار فرمانده سپاه شهرستان سراوان در گفت و گو با عصرهامون؛ با اشاره به اینکه با شکل گیری هسته های اولیه سپاه در سیستان و بلوچستان در دو مقوله ایجاد امنیت پایدار و محرومیت زدایی، بیان کرد: در آن زمان نیز سپاه در تلاش بود تا با توزیع مواد غذایی میان خانواده های مستضعف و بسته های نوشت افزار میان دانش آموزان محروم غبار محرومیت را از این منطقه بزداید.

 
وی افزود: از سال 88 تا کنون با اجرای طرح شهید شوشتری در کنار ایجاد امنیت پایدار با برگزاری همایش های طوایف، با توجه به نیاز سنجی های انجام شده به فراخور زیر ساخت های موجود در این منطقه، کمک های قابل توجهی به استان سرازیر شد.
 
فرمانده سپاه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه سپاه  محرومیت زدایی و کمک به قشر نیازمند و مستضعف جامعه را از رسالت های مهم و ذاتی خود می داند، خاطر نشان کرد: راه اندازی بیمارستان های صحرایی در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان و در شهرستان سراوان یکی از کارهای مهم در راستای محرومیت زدایی این منطقه به شمار می رود که بسیاری از مردم به صورت رایگان از خدمات جهادی جهادگران عرصه سلامت و بهداشت بهره برده اند.
 
 مالدار گفت: همچنین با کمک بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) با شناسایی افراد نیازمند جهادگران بسیجی اقدام به ساخت خانه محرومین کردند تا در این زمینه نیز خدمت به مردم انجام داده باشند.


رزاق؛ مهم ترین طرح ایجاد معیشت برای خانواده های نیازمند
 

وی تصریح کرد: توزیع جهیزیه به زوجین جوان نیازمند و همچنین توزیع بسته های کپر نشینی در مناطق عشایر نشین از دیگر اقدامات محرومیت زدایی سپاه و بسیج در استان و شهرستان سراوان به شمار می رود.
 
فرمانده سپاه شهرستان سراوان اذعان کرد: از مهم ترین طرح های کمک به معیشت خانواده های نیازمند می توان به طرح رزاق اشاره کرد که در حاشیه مرز و در روستاهایی که در  فاصله 20 کیلومتری از نوار مرزی قرار دارند در حال اجرا است در هفته برای هر خانوار 800 تا  یک میلیون و 200 هزار تومان آورده دارد.
 
 مالدار اضافه کرد: همچنین سبزپوشان سپاه پاسداران و جهادگران بسیجی حوزه کشاورزی این منطقه را به فراموشی نسپرده اند و با واگذاری پمپ آب ها به صورت تعاونی به کشاورزان، برگزاری اردوهای جهادی بسته بندی خرما، جمع آوری محصولات کشاورزی و هرس نخیلات به یاری کشاورزان این منطقه شتافتند.
 
وی با اشاره به کارنامه درخشان سپاه و بسیج در محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در جامعه، گفت: در راستای اشتغال زایی و راه اندازی کسب و کارهای خانگی سپاه وام های بدون بهره را به متقاضیان و افراد جویای کار اعطا کرده است که با ظرفیت سنجی انجام شده و در تلاش هستیم با فضا را به سمت کسب و کار و اشتغال پایدار سوق دهیم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1649862
ارسال نظر
نظرات