شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 13:52 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649863
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

طاعون؛ بیخ گوش کهگیلویه و بویراحمد

طاعون؛ بیخ گوش کهگیلویه و بویراحمد
هاشمی گفت: به‌دنبال شیوع مشکوک طاعون در استان فارس از مردم استان خواسته شد هرگونه تلفات مشکوک و احتمالی را فورا اطلاع دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس اسدالله هاشمی با اشاره به اینکه تاکنون گزارشی از تلفات حیات وحش در استان نداشته ایم گفت: تمهیدات بهداشتی و حفاظتی در مناطق اندیشیده شده است.

وی ابراز داشت: در پی شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان حیات وحش در چند استان کشور و تلفات ناشی از این بیماری وی از مردم تقاضای همکاری کرد و خواست تا اگر موارد مشکوکی دیده شده به محیط زیست اطلاع داده شود.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: طی چند روز اخیر متاسفانه در چند استان کشور شاهد گزارش و تصاویری ناراحت کننده ای  از تلفات حیات وحش  ناشی از بیماری بودیم و امید وارم شاهد این بیماری در حیاط وحش استان نباشیم.

وی گفت: برهمین اساس در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان ، تمهیدات حفاظتی و بهداشتی اندیشیده شده و اقداماتی نیز صورت گرفته است که خوشبختانه تاکنون هیچ‌گونه گزارشی از تلفات حیات وحش در استان نداشته ایم.

هاشمی افزود: از مردم تقاضامندیم در صورت مشاهده هرگونه تلفات مشکوکی در حیات وحش به‌منظور مدیریت صحیح و اقدامات به موقع  فورا" با شماره تلفن 2 -07433334441 تماس گرفته و موضوع را منعکس نمایند

گفتنی است بر اساس گزارش های بدست آمده تا کنون مواردی از طاعون در منطقه توت سیاه استان فارس مشاهده شده است.

طاعون نشخوارکنندگان کوچک یک بیماری ویروسی به شدت واگیر است که از طریق دام اهلی و آبشخور مشترک به حیات وحش به ویژه بز و پازن سرایت می کند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649863
ارسال نظر
نظرات