شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:10 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649870

خواب شهرداری و کابوس انباشت زباله در دهدشت+تصاویر

خواب شهرداری و کابوس انباشت زباله در دهدشت+تصاویر
در خواب شهرداری دهدشت و عدم توجه به پاکسازی معابر ، انباشت زباله ها به کابوسی وحشتناک در این شهر تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس اگرچه شهرداری ها به عنوان یکی از ارکان خدمات رسانی و پر اهمیت در حوزه های مختلفی مانند آموزش، بهداشت محیط، حمل و نقل عمومی، سامان دهی امور شهری و سایر امور مرتبط  به شهروندان هر جامعه مطرح هستند و نقش پر رنگی در مسایل اجتماعی ایفا می کنند، اما در همین راستا رسیدگی به وضعیت بهداشت سطح شهر، معابر، کانال های آب شهری، جمع آوری زباله و سایر موارد از انتظارات شهروندان از شهرداری ها است.

استان کهگیلویه و بویر احمد  همه زیبایی ها و مواهب طبیعی و خدادادی از جنگل و آبشار و رودخانه را دل خود دارد اما با وجود همه این زیبایی‌ها متاسفانه مسئولان از دیرباز تاکنون تلاش آن چنانی برای تحقق بخشیدن فرصت یک استان گردشگرپذیر را عملا به استان نداده اند.
 
شهرستان کهگیلویه با توجه به وجود ظرفیت های مناسب برای گردشگری و وجود مناطق تاریخی متعدد برای گردشگران مختلف شرایط مناسبی از نظر ارایه خدمات شهری ندارد و مسئولان به یقین اقدام آن چنانی برای زیباتر کردن چهره شهر انجام نداده‌اند و نهادهایی هم چون شهرداری خدماتاولیه از جمله جمع آوری زباله ها را نیز به خوبی انجام نمی دهد.
یکی از شهروندان دهدشتی در گفت وگو با صبح زاگرس گفت: وجود آب های راکد در کانال و شناور بودن زباله دربرخی از مناطق دهدشت از جمله منطقه گلزار باعث تجمع موش و حشرات موذی شده و مشکلات زیست محیطی ایجاد کرده است علاوه بر این هوای گرم  باعث شده کودکان نیزبرای گذران اوغات فراغت در کنار این کانال ها به بازی بپردازند و در معرض انواع بیمارها و تهدیدات جدی قرار بگیرند.

یکی دیگر از شهروندان کهگیلویه ای در حالی که از روند جمع آوری زباله های شهری گلایه مند بود گفت: متاسفانه بسیاری از زباله های شهری پس از یک هفته از خیابان ها جمع آوری می شوند و تلمبار آن ها چهره زشتی به شهر و محله ها می دهد.
وی افزود: علاوه بر این تمع بیش از حد زباله ها در یک مکان موجب تجمع حیوانات موزی و گربه ها شده و اکثر مشاهده می شود که کیسه های زباله های کوچه ها خیابان ها توسط گربه ها و حیوانات دیگر پاره شده و علاوه بر زشت کردن چهره شهر موجب ایجاد بوی تعفن نز می شود که میتواند موجب بروز بیماری های تنفسی و گوارشی شود.
حال در این شرایطی که شهرداری دهدشت بدون مدیر است و سکان پوسیده آن در دستان سرپرست آن است باید منتظر ماند و دید که چه بر سر شهر دهدشت خواهد آمد, آیا وضعیت از این هم بدتر می شود یا شرایط ساماندهی می شود.
در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649870
ارسال نظر
نظرات