شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:47 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649909

خسارت سیل و تخریب منازل مسکونی در تالش/ مدیرکل مدیریت بحران گیلان خواستار ورود سپاه شد + تصاویر

خسارت سیل و تخریب منازل مسکونی در تالش/ مدیرکل مدیریت بحران گیلان خواستار ورود سپاه شد + تصاویر
بارندگی شدید منجر به وقوع سیل در شهرستان تالش شد که در مجموع ۱۸۰ واحد مسکونی درگیر سیل شدند که از این تعداد، ۲۰ واحد تخریب کامل صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، در سیلاب اخیر تالش ۲۲ محور روستایی دچار رانش و ریزش جاده شدند که از این تعداد ۶ محور همچنان مسدود است.

قطعی آب، برق و گاز نیز در برخی مناطق این شهرستان گزارش شده است.

امیرمرادی مدیرکل مدیریت بحران گیلان در گفتگویی با اشاره به میزان خسارت سیل تالش، گفت: ۱۸۰ واحد مسکونی درگیر سیل شدند که از این تعداد، ۲۰ واحد تخریب کامل صورت گرفته است. همچنین اثاثیه ۳۰ واحد از بین رفته و مابقی به تعمیر نیاز دارد.

وی با بیان اینکه ۱۱۶۲ خانوار دچار قطعی آب شدند، تصریح کرد: آب ۵۳۷ خانوار وصل شده است. همچنین ۲۴۰۰ خانوار قطعی برق داشتند که در حال حاضر تنها ۹۵ خانوار برق ندارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، با اشاره به قطع گاز ۴۲۸ خانوار تالشی، افزود: فقط ۷۵ خانوار با قطعی گاز مواجه هستند.

شش محور مسدود است

مرادی، با بیان اینکه در جریان سیلاب اخیر ۲۲ محور روستایی دچار رانش و ریزش جاده شده و مسدود شدند، گفت: اکنون شش محور مسدود است و عملیات راهداری در آن ادامه دارد.

ماشین آلات راهداری پاسخگوی رفع مشکل تالش نیست

وی از سپاه خواست وارد عرصه شود و عنوان کرد: به شدت نیازمند امکانات لجستیک راهداری سپاه منطقه و استان هستیم زیرا ماشین آلات راهداری پاسخگوی رفع مشکل تالش نیست.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان اینکه از سپاه لودر و بیل زنجیری و بیل مکانیکی و چرثقیل می خواهیم، یادآور شد: متاسفانه  پل اصلی شهر تالش در حال تخریب است و لذا عبور و مرور را قطع کردیم.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان از قطعی تلفن ۵۰۰ مشترک روستایی خبر داد و اضافه کرد: دستور لازم به مخابرات داده شده و در دست اقدام است.

این مقام مسئول از امدادرسانی به ۱۰۰۰ نفر از روستاییان در مسیرهای مسدود شده و تامین آذوقه خبر داد و اظهار کرد: شهرداری تالش نیز نسبت به تکمیل پل کمربندی شهر برای تردد ماشین های سواری سبک و سنگین مشغول فعالیت است.

تصاویر سیل اخیر تالش را در زیر ببینید:

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1649909
ارسال نظر
نظرات