شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649911
یادگار هشت سال دفاع مقدس:

بیان سیره شهدای دفاع مقدس برای جوانان تحول آفرین خواهد بود

بیان سیره شهدای دفاع مقدس برای جوانان تحول آفرین خواهد بود
یادگار هشت سال دفاع مقدس گفت: امروز اگر سیره و رفتار شهدا و رزمندگان دفاع مقدس به طور کامل و جامع برای نسل جوان بازگو شود قطعا شاهد یک تحول اساسی در نسل خواهیم بود و آنچیزی که امروز نیاز است در گام دوم مورد توجه قرار گیرد ایجاد روحیه تحول در بین جوانان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ دومین میزگرد دفاع مقدس به همت پایگاه خبری دیارآفتاب و با حضور سه نفر از رزمندگان و فرزند شهید طالبی برگزار شد.

سید حسن مهاجرانی رزمنده و یادگار هشت سال دفاع مقدس در این میزگرد گفت: از آزاد سازی خرمشهر تا پایان دفاع مقدس با جنگ در ارتباط بودم و فعالیت های مختلفی را در راستای پیشبرد اهداف جنگ انجام دادم و البته خاطرات زیادی از شهدا و رزمندگان دارم که بسیاری از آنها برای نسل جوان امروزی شنیدنی است و می تواند در زندگی آنها راهگشا باشد.

وی افزود: شهدا تنها به خاطر رضایت خداوند در مسیر مجاهدت و فداکاری گام برداشتند و هیچ گونه مسائل مادی در نزد شهدا و رزمندگان مطرح نبود و تنها آنچیزی که باعث می شد دفاع مقدس پیش رود اخلاص و معنویت شهدا بود که ثمرات و خیرات زیادی به همراه داشت.

یادگار هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: امروز اگر سیره و رفتار شهدا و رزمندگان دفاع مقدس به طور کامل و جامع برای نسل جوان بازگو شود قطعا شاهد یک تحول اساسی در نسل خواهیم بود و آنچیزی که امروز نیاز است در گام دوم مورد توجه قرار گیرد ایجاد روحیه تحول در بین جوانان است.

وی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس یک بسته کامل برای نسل جدید است،گفت: اگر نسل فعلی می خواهد در امورات جامعه از جمله مسائل فرهنگی ، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به جایی برسد باید از این فرهنگ به خوبی استفاده کند.

مهاجرانی با اشاره به اینکه امروز ملت ایران و جامعه اسلامی هرچه دارد به برکت خون شهدا و مجاهدت های رزمندگان است،افزود: هرچقدر مردم و خصوصا جوانان یاد و خاطر شهدا را گرامی بدارند و از مجاهدت ها و ایثارگری های رزمندگان تجلیل و تکریم کنند هنوز هم کم است.

وی با تأکید بر اینکه آنچیزی که در سیره و زندگی شهدا بسیار موج می زند اخلاص و خاکی بودن شهدا است، گفت: امروز هرچقدر خلوص نیت داشته باشیم و در مسیر الهی گام برداریم قطعا موفق تر عمل خواهیم کرد.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس افزود: امروز همه در برابر خون شهدا و مجاهدت های رزمندگان دفاع مقدس مسئول هستیم و اگر می خواهیم این مسئولیت را به درستی انجام دهیم باید راه امام و شهدا را اول به خوبی بشناسیم و دوم آن را ادامه دهیم و به دیگران هم نشان دهیم و مصداق واقعی راه امام و شهدا پیروی از فرامین و بیانات مقام معظم رهبری است که باید آنها را عملیاتی کنیم.

وی با اشاره به تأثیرگذاری سیره شهدا بر رفتار جوانان بیان کرد: یکی از برنامه های مهمی که می توان فرهنگ شهدا و راه شهدا در جامعه را تقویت کند مراسمات بزرگداشت شهدا است که در شرایط امروز جامعه می تواند بسیار موثر باشد چراکه ‌یک ارتباط بسیار موفق بین نسل دفاع مقدس و نسل جدید برقرار می کند.

مهاجرانی با نقل خاطره ای از شهید هاشمی بیان کرد: یک شب قبل از شهادت شهید عزت هاشمی ایشان به چادر آمد و با ترفندی که به خرج داد از سر شوخی در جای من خوابید! صبح که برای نماز صبح بیدار شد ، تعدادی لباس به همراه داشت که تازه تقسیم کرده بودند به من داد و به شوخی گفت: این کرایه این که دیشب سر جایت خوابیدم! امروز اگر رفتم و شهید شدم این لباس‌ها برای تو.

وی افزود: آن روز تا انتهای محل استقرار نیرو، با هم بودیم که در راه ماشین پنچر شد و من مشغول پنچرگیری شدم در این حال گلوله‌ای زمین خورد و انفجار آن اطراف ما را به لرزه درآورد، یک لحظه به خود آمدم و به سمت یعقوبی دویدم ... آری او به همراه یکی از هم‌رزمانش به لقای الهی رسیده بود.

یادگار هشت سال دفاع مقدس در پایان با اشاره به اینکه هرچقدر از شهدا بنویسیم و بخوانیم کم است، گفت: شادی ارواح طیبه پاک و مطهر امام و شهدای انقلاب اسلامی و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی فاتحه و صلوات بفرستیم و دعا کنیم که شهدا به ما عنایات داشته باشند و در امورات زندگی ما را یاری رسانند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1649911
ارسال نظر
نظرات