شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:14 منتشر شده در مورخ: 1399/07/02 شناسه خبر: 1649920
جانشین رئیس بسیج دانش‌آموزی در گفت‌و‌گو با دانا:

بسیج دانش‌آموزی 1100 تبلت وگوشی به دانش‌آموزان مناطق محروم اهداء کرد/ فعالیت 2هزار گروه همیار بهداشت و سلامت در مقابله با کرونا

بسیج دانش‌آموزی 1100 تبلت وگوشی به دانش‌آموزان مناطق محروم اهداء کرد/ فعالیت 2هزار گروه همیار بهداشت و سلامت در مقابله با کرونا
جانشین رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی گفت: در موضوع بازگشایی مدارس پویشی به نام «همکلاسی مهربان» را اجرا کردیم. در این طرح دانش آموزان حدود 161 هزار بسته آموزشی از جمله لوازم تحریر ایرانی را آماده و 500 تبلت و 600 موبایل را برای دانش آموزان نیازمند خریداری کرده که به دست دانش آموزان نیازمند رسید.

مجتبی باستان، جانشین رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اظهار کرد: در بسیج دانش آموزی دو هدف کلان را پیگیری می‌کنیم، هدف نخست کمک به تحقق "سند تحول بنیادین" در آموزش و پرورش است؛ چرا که رهبر معظم انقلاب این سند را تأیید کرده و بسیاری از علما، دانشمندان و فرهیختگان آن را قیول دارند و از این رو  ما نیز آن را پیگیری می کنیم.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی با اشاره به دومین هدف کلان این سازمان، گفت: کمک به تحقق "بیانیه راهبردی گام دوم" رهبر معظم انقلاب برای ما بسیار مهم است که دومین هدف کلان ما در سازمان بسیج دانش آموزی است و به جدیت دنبال می شود. در همین راستا 70 برنامه آموزشی، علمی، توانمندسازی، فرهنگی و  جهادی را در دستور کار قرار داده ایم که تمامی آنها اهداف رفتاری دارند و برگرفته از این هدف بزرگ هستند که این‌ها بیانگر هدفمندی بسیج دانش آموزی است

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و انفاق در میان دانش آموزان گفت: به دنبال ترویج این اصل مهم در میان دانش آموزان نسل جدید هستیم تا بتوانیم این فرهنگ غنی را احیا و هدف سازمان را در این رابطه محقق کنیم.

اهداء 30 میلیارد تومان کمک مومنانه به نیازمندان

باستان در ادامه این گفت وگو به فعالیت گروه های جهادی این سازمان پرداخت و خاطرنشان کرد: گروه های جهادی ما در سراسر کشور و در ایام بحران کرونا، در کمک های مومنانه 30 میلیارد تومان را جمع آوری و به دست نیازمندان رساندند.

وی در ادامه افزود: در ادامه اجرای رزمایش کمک مومنانه، دانش آموزان قلکهایی را از طریق کاردستی تهیه کرده و مبالغی را از این طریق جمع و با همکاری خیرین و آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی در میان مدارس توزیع کردیم که این می تواند فرهنگ ایثار و اتفاق را در جامعه ترویج کند.

فعالیت 2هزار گروه همیار بهداشت و سلامت در مقابله با کرونا 

جانشین رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی در بخش دیگری از سخنانش متذکر شد: در موضوع مقابله با کرونا، ما حدود 2هزار گروه همیار بهداشت و سلامت را به کارگیری کرده و از این طریق توانستیم اقداماتی مانند ضدعفونی مدارس، تولید ماسک، تولید سرود پاسداشت مقام پزشکان و مدافعان سلامت، نامه قدردانی از پرستاران و آگاه سازی خانواده ها درباره آسیب های کرونا اجرایی کنند.

وی برگزاری "لیگ علمی پایا" را یکی دیگر از برنامه های این سازمان در ایام مقابله با کرونا دانست و بیان کرد: برگزاری بزرگترین لیگ گروهی علمی جهان اسلام با دارا بودن 60هزار گروه از جمله اقداماتی است که در این ایام اجرا شده است، در این لیگ 13 کشور جهان اسلام از جمله ترکیه، عراق، لبنان؛ فلسطین و ... حضور داشتند و مرحله کشوری این مسابقه نیز امسال در هفته دانش آموز برگزار خواهد شد.

باستان بخشی از برنامه های این سازمان در ایام بحران کرونا را مشتمل بر برنامه هایی چون اجرای راهیان نور مجازی، برپایی یادواره شهدا و نوشتن نامه برای شهدا و حضور و غباررویی مزار شهدا دانست .

اعلام آمادگی 10 هزار مربی برای همکاری با آموزش و پرورش

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش متولی اصلی امور آموزشی کشور است، گفت : با توجه به قرار گرفتن در ایام کرونا، موضوع یاری رساندن به آموزش و پرورش از طریق 10هزار مربی طرح شهید بهنام محمدی را مطرح و اعلام آمادگی کردیم که مربیان ما می توانند در امر آموزش شما را کمک کنند و از طرفی نیز درباره تأمین نیازهای زیرساختی برای برقراری آموزش مجازی نیز اعلام آمادگی کردیم.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی با اشاره به رایزنی با آموزش و پرورش درباره ارسال کمک بسته های آموزشی به مناطق کم برخوردار کشور یادآور شد: با معاونت متوسطه آموزش و پرورش در حال رایزنی هستیم که بتوانیم بسته های آموزشی مورد نیاز دانش آموزان را از طریق مربیان طرح شهید محمدی به دست دانش آموزان مناطق محروم برسانیم که تاکنون به جمع بندی در این باره نرسیده ایم.

وی ادامه داد: این بسته ها شامل بسته های کمک آموزشی پایه های مختلف مدارس است که تمام دروس را معلم های کارآزموده تدریس و گروه تولید ضبط کرده اند و به صورت فیلم  و ویدئو آموزشی تهیه کرده اند که برای دانش آموزان مناطق کم برخوردار بسیار کاپربردی و ضروری است.

باستانی در بخش پایانی این گفت وگو از تلاش برای جمع آوری مبلغی جهت تامین کمک هزینه خرید لوازم تحریر برای دانش آموزان محروم خبر داد و گفت: در موضوع بازگشایی مدارس پویشی به نام «همکلاسی مهربان» را اجرا کردیم. در این طرح دانش آموزان حدود 13 میلیارد تومان را جمع آوری کرده و 161 هزار بسته آموزشی از جمله لوازم تحریر ایرانی را آماده و 500 تبلت و 600 موبایل را برای دانش آموزان نیازمند خریداری و برای این  دانش آموزان ارسال کردند.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1649920
ارسال نظر
نظرات