شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:21 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1649929
مدیرکل میراث‌فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

اجرای 31 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد

اجرای 31 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد
صفایی از اجرای ۳۱ پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس مجید صفایی صبح امروز از اجرای ۳۱ پروژه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در یک سال گذشته خبرداد و افزود: در حال حاضر میانگین پیشرفت فیزیکی طرح‌های مذکور ۵۰درصد است.

صفایی با اشاره به اینکه پروژه‌های گردشگری توسط بخش خصوصی و با حمایت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت هستند، افزود: این پروژه‌ها شامل اقامتگاه بوم‌گردی، هتل، مهمانپذیر، مجتمع‌های تفریحی و پذیرایی و... است.

او در ادامه اظهار کرد: با افتتاح کامل این پروژه‌ها برای حدود ۶۱۱ نفر اشتغال‌زایی مستقیم ایجاد می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در نیمه دوم سال ١٣٩٨ با هدف توسعه زیرساخت‌های گردشگری ۶۴ موافقت اصولی و ۱۳ مجوز ایجاد صادر شده است.

صفایی افزود: در نیمه دوم سال ۹۸ با هدف بالا بردن سطح دانش علمی کارکنان و فعالان بخش گردشگری ۳۰۰ ساعت کلاس آموزشی در حوزه گردشگری استان برگزار شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در یک سال گذشته بیش از ۱۶۰۰ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان صورت گرفته است.

صفایی بیان کرد: ۹ پروژه بزرگ جهش تولید در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری در شش ماه ابتداى سال ۹۹ با حجم سرمایه‌گذارى ۱۰۳۰ میلیارد ریال برای کهگیلویه و بویراحمد مصوب شده و تاکنون ۲۰ درصد این اعتبار به این اداره‌کل ابلاغ شده که روند اجرایی این پروژها را سرعت می‌بخشد.

عضو کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: افتتاح این پروژه‌ها سبب رونق اقتصادی در همه شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد می‌شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1649929
ارسال نظر
نظرات