شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 21:48 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1650011
مدیرعامل آبفای البرز مطرح کرد؛

باغ ویلاها بلای جان 45 درصد آب شرب البرز

باغ ویلاها بلای جان 45 درصد آب شرب البرز
ذوالفقار مهدی زاده گفت: یکی از مزیت های طرح یکپارچه سازی شبکه آب شهری و روستایی این است که از هدر رفت 45 درصدی آب در شبکه آب آشامیدنی جلوگیری می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، مدیرعامل آبفای البرز روز سه شنبه با اشاره به اینکه طرح یکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی از اواخر سال 98 به آبفای البرز محول شده و توزیع آب در روستاها نیز به آبفای البرز واگذار شده است، در جمع خبرنگاران، گفت: یکی از مزیت های طرح مذکور این است که از هدر رفت 45 درصدی آب در شبکه آب آشامیدنی جلوگیری می شود.

ذوالفقار مهدی زاده افزایش کمیت و کیفیت آب، سرعت ارائه خدمات و نظام مند شدن هزینه ها برای واگذاری انشعاب و ارائه خدمات بهتر به مردم را از جمله اهداف دیگر طرح مذکور دانست و افزود: در حال حاضر از 285 روستای البرز، 120 روستا خصوصی و شورایی اداره شده و زیر نظر ابفا نیستند.
 
وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی چهارساله برای تحویل 120روستایی که زیر پوشش آبفا نیستند، انجام خواهد شد تا کمیت و کیفیت آب در این مناطق به استانداردهای لازم برسد، اظهار داشت: متاسفانه کرونا میزان آب مصرفی خانواده ها را 10 درصد افزایش داده است اما خوشبختانه علی رغم خشک شدن 20 حلقه چاه و سرانه 220 لیتری برای هر نفر در شبانه روز، توانستیم تابستان را با وضعیت مطلوبی سپری کنیم.
 
مهدی زاده به قطعی مقطعی آب در مهرشهر و ماهدشت به واسطه قطعی برق در تابستان، اشاره و تصریح کرد: 80 درصد آب شرب مورد نیاز مردم را منابع زیرزمینی و چاه ها و 20 درصد را آب های سطحی تامین می کنند لذا با افتتاح واحد سوم تصفیه خانه آب شماره ۲ کرج با ظرفیت 20 میلیون متر مکعب، می توان برای تخصیص آب از سدهای طالقان و کرج اقدام کرد.
 
مدیرعامل آبفای البرز در خاتمه با اشاره به اینکه انشعاب غیرمجاز باغ ویلاها 45 درصد آب مصرفی روستاها را هدر می هد، خاطرنشان داشت:  برخی مناطق روستایی اعم از جاده چالوس و طالقان از اب چشمه و نظراباد، فردیس و اشتهارد از آب های زیرمینی استفاده می کنند.
 

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1650011
ارسال نظر
نظرات