شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 12:33 منتشر شده در مورخ: 1399/07/02 شناسه خبر: 1650059
مجید مظفری در گفت‌وگو با دانا:

«صالح خان» ایل‌دا مدافع وطن است/ مدیران ارشاد پاسخگوی نقش فروشی ها باشند

«صالح خان» ایل‌دا مدافع وطن است/ مدیران ارشاد پاسخگوی نقش فروشی ها باشند
مجید مظفری بازیگر سینما و تلویزیون که به زودی با نقش «صالح خان» سریال ایلدا به تلویزیون برمی گردد، معتقد است نقش فروشی در سینما وجود دارد یا نه را باید مدیران ارشاد نظر بدهند و بگویند چرا قبول می کنید کسی که مدرک هنری ندارد و یا اصلا کارت خانه سینما ندارد، جلوی دوربین برود.

مجید مظفری بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص بازی در سریال ایل دا که قرار است جمعه شب از شبکه یک سیما پخش شود گفت: در یک روستای مرزی اختلافی بین 2 ایل وجود دارد که من نقش خان یکی از این ایل ها به نام «صالح خان» را بازی می کنم، در طی این اختلاف عراق به مرزهای ایران حمله می کند و این ها اختلافاتشان کنار می گذارند و دست به دست هم می دهند و به مقابله با هجوم عراقی ها می روند و از وطن و ناموس خودشان دفاع می کنند.

وی در مورد سختی های کار کردن در این وضعیت کرونایی کشور گفت: حقیقتا در این شرایط کرونا کار کردن برایمان خیلی سخت بود، سیاهی لشگر، انفجار و تیر و تفنگ داشتیم، امکانات خیلی بدی داشتیم، هوا گرم بود و وضعیت را خیلی سخت تر می کرد اما با تمام این اتفاقات کار و بازی من تمام شد.

 

داستان نقش فروشی ها را آقایان مدیر جوابگو باشند!

این بازیگر پیشکسوت سینما در خصوص مافیا و باندبازی در سینما گفت: همه جای دنیا این مساله وجود دارد، من اسمش را مافیا نمی گذارم، اینها گروه هایی هستند که می خواهند با هم کار کنند و از نظر اخلاقی، کرداری، دیدگاه هنری و اقتصادی با هم سازگارند و با هم کار می کنند، حالا اگر من توانستم با آنها همفکر باشم وارد گروه آنها می شوم ولی اگر نتوانستم وارد نمی شوم. یک چیزی که خیلی مهم است این است که ما الان بیشتر سرمایه گذار داریم و تهیه کننده نداریم، سرمایه گذار است که به دنبال این گروه هایی می رود که با هم کار می کنند.

وی افزود: اگر کارگردانی یا گروهی به سراغ من نمی آیند این مشکل من است، من باید جوری در محیط کارم و ارتباطم با آدم ها باشم که آن ها دوست داشته باشند با من کار کنند، اگر من بیکارم شاید به این دلیل است که دوست ندارم نگاه تجاری یا گروهی و باندبازی داشته باشم؛ چون این نگاه ها را ندارم کسی هم به دنبال من نمی آید اما اگر این ها را داشته باشم شاید خود من را راضی کند. 

مظفری در ادامه در خصوص فساد اخلاقی در سینما اذعان داشت: این که این پیشنهادهای غیراخلاقی در سینما وجود دارد یا خیر را من نمی دانم، پس نه می توانم بگویم راست و نه می توانم بگویم دروغ است اما در دفاع از اصالت این هنر می گویم که من نمی توانم این مساله را بپذیرم، آن خانم های بازیگری که می گویند چنین چیزی وجود دارد و چنین پیشنهادهایی دریافت کرده اند را نمی توانم تایید کنم چون تا به حال به من چنین پیشنهادهایی نشده است.

این که نقش فروشی وجود دارد یا ندارد را باید با مدیران ارشاد صحبت کنید که چرا کسی که مدرک هنری ندارد و یا اصلا کارت خانه سینما ندارد را قبول می کنید که جلوی دوربین بروند؟ هرجای دنیا همه اهالی سینما وابسته به یک سندیکا هستند، تهیه کننده می گوید می خواهم فلان فیلم را بسازم کدهای عضویت سندیکای تمام عوامل فیلمش را باید ارائه بدهد تا بتواند فیلمش را بسازد اما اینجا اینگونه نیست، این را باید از ارشاد پیگیری کنید، ارشاد هم می گوید به ما مربوط نیست طرف آمده است و می گوید می خواهم سرمایه ام را بگذارم و فیلم بسازم و می خواهم عمه یا پسرعمه ام در فیلمم بازی کند این اصلا به ما ربطی ندارد؛ اینجا متاسفانه این مسائل وجود دارد و کاری هم نمی توان کرد.

 

شاخ مجازی می گوید هنرمندان حرف مفت زیاد می زنند و مجوز ساخت سینمایی می گیرد

بازیگر سینمایی جنگ نفتکش ها در خصوص مجوز سینمایی گرفتن محمدامین کریم‌پور و توهینش به هنرمندان گفت: هنرمندانی که با این فرد همکاری می کنند حتما با او هم‌عقیده و هم‌فکر هستند چون اگر اینطور نباشد که نباید با او کار کنند، ارشاد باید جوابگوی این مساله باشد، من یا همکارانم نمی توانیم دهان به دهان این افراد بگذاریم و عکس العمل نشان دهیم، این شخص وقتی که از وزارت ارشاد مجوز می گیرد ما باید چه بگوییم؟

انتهای پیام/

 

 

 


 

https://www.dana.ir/1650059
ارسال نظر
نظرات