شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1399/07/02 شناسه خبر: 1650139

ممنوعیت اعزام زائران اربعین کهگیلویه و بویراحمدی به عراق

ممنوعیت اعزام زائران اربعین کهگیلویه و بویراحمدی به عراق
کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا گفت: اعزام زائر، موکب‌دار و هیات‌های مذهبی کهگیلویه و بویراحمد به عراق ممنوع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران گفت: اعزام زائر، موکب دار و هیأت مذهبی از کشور و این استان به عراق به مناسبت اربعین حسینی امسال ممنوع است. 

حسین کلانتری راظهار داشت: این تصمیم از سوی ستاد ملی اربعین گرفته و به تمامی استان ها نیز اعلام شده است. 

وی افزود: بر همین اساس امسال هیچگونه نام نویسی از زائران، موکب داران و هیأت های مذهبی کشور و کهگیلویه و بویراحمد انجام نمی  شود. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عراق تمامی مرزهای خود را بسته و از ورود زائران، موکب داران و هیأت های  مذهبی کشور و این ستان به آن جلوگیری می شود.  

کلانتری عنوان کرد: بر اساس اعلام ستاد ملی اربعین حسینی هرگونه راهپیمایی به مناسبت اربعین امسال نیز در کشور ممنوع خواهد بود. 

وی ابراز داشت: آیین های عزاداری اربعین حسینی امسال در کشور و کهگیلویه و بویراحمد همچون دهه نخست ماه محرم با رعایت کامل نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شوند. 

کلانتری گفت: برگزاری آیین های عزاداری دهه نخست ماه محرم امسال در کشور و کهگیلویه و بویراحمد همراه با رعایت کامل مسائل  بهداشتی تجربه و الگویی مناسب برای مراسم های اربعین حسینی است. 

وی اظهار داشت: نذورات اربعین حسینی امسال در کهگیلویه و بویراحمد بر اساس رعایت نکات بهداشتی و در قالب بسته های معیشتی بین  نیازمندان این استان توزیع شود. 

اربعین حسینی امسال روز پنجشنبه ۱۷ مهرماه مصادف با ۲۰ صفر است. 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1650139
ارسال نظر
نظرات